Chtěli byste výš?

Tak to máte smůlu, teda alespoň u nás v České republice, protože dneska se vydáme na nejvyšší horu, Sněžku. Nečekejte však, že se nahoru na horu ( 🙂 ) vyvezeme lanovkou, vyjdeme tam pěkně po svých z druhé strany – Pomezních bud

 

P1140080.

Začneme u informačního centra a vydáme se na cestu směrem k polským hranicím, protože celá naše cesta povede po hranicích, takže občanku nebo pas S SEBOU!

Tak a už odbočujeme z hlavní silnice,ale ještě chvíli se budeme držet červené turistické značky, což nám přináší výhodu lepší cesty.

Nyní však nastal čas odloučení, takže zamáváme těm, kteří se rozhodli pokračovat po červené, protože my jsme si dnes zvolili náročnější modrou trasu (je to polské značení barev).

Začátek trasy bude velmi náročné stoupání, takže nezapomeňte po cestě odpočívat a posilňovat se, abychom v pořádku došli až na vrchol v plném počtu.

P1140187P1140190

První z 1000 m vrcholů, které dnes navštívíme, máme na dosah. Je to Čelo. Kdo chce, může se zde vyfotit, a pak už budeme pokračovat daleko mírnější cestou přes další vrchol Tabule, až dojdeme na místo s výhledem na Sněžku.

P1140191P1140192P1140197

 

Nyní nás bude čekat celkem strmý kopec dolů, kde se opět napojíme na červenou turistickou značku a nejtěžší její kousek až na vrchol, který je naším dnešním cílem, podstoupíme společně. Nejprve budeme stoupat po asfaltové cestě k chalupě Jelenka.

Odtud budeme dále stoupat po kamenité cestě mezi kleči až pod poslední stoupání, ještě přes jeden vrchol, Svorovou horu 🙂

P1140216P1140217P1140218P1140222P1140224P1140225

Toto stoupání bude po velikých schodech, vyplněných kameny, po kterých se opravdu špatně chodí, ale když už jsme tak vysoko, zvládneme i tyto nepohodlné schody. A JSME TU!

P1140227

Vrchol jsme tedy dobyli, můžeme se vyfotit, porozhlédnout a pokračovat zpátky dolů. Já jsem byla na Sněžce za minulé letní prázdniny 2x a ani jednou jsem se nahoře moc dlouho zdržet nemohla. Poprvé totiž foukalo a byla strašná zima a podruhé bylo zase moc pěkně, že i lanovka jezdila a nahoře bylo tolik lidí, že jsem vrchol radši rychle opustila 🙂

Dolů můžete jít dvojím způsobem, buď se vrátit stejnou cestou zpátky, nebo jít se mnou do Spáleného mlýna, kde jezdí autobus na Pomezní boudy, odkud jsme dnes vyšli.

Ten, kdo se vydal se mnou, bude chvíli pokračovat pod lanovkou až na Růžohorky, ode po cestě potkáme “Hřbitov odpadků.“ Zde můžeme vidět, co se jak dlouho v přírodě rozkládá a věřte mi,že některé informace jsou opravdu překvapivé 😉

Tato prezentace vyžaduje JavaScript.

Dále už půjdeme jen přes Portášky a výhled na původní horské domy, ještě dnes zachované bez elektřiny, do Spáleného mlýna, kde náš dnešní výlet končí.

P1140251P1140253

Doufám, že se Vám v Krkonoších líbilo a třeba se sem někdy také podíváte. A taky Vám přeju mnoho štěstí, aby Vám jel autobus na Pomezní boudy co nejdříve.

Tak zase na příštím výletě…

…čau!

Miška

 

P.S.: Pokud byste se divili, že článek vychází dnes, v pondělí, je to kvůli prázdninám a tomu, že jsem byla pryč, tak doufám, že nějaké články oželíte a pochopíte nás. My se budeme snažit články přidávat, ale ani ne vždy doma na ně budeme mít čas. Díky za pochopení 🙂


5 komentářů: „Chtěli byste výš?

  1. Už jsem si říkala, že vám byla Třeboň moc rovinatá a tak jste se hned vypravili na nejvyšší bod ČR 🙂 A ono to bylo naopak. Užívejte všichni prázdnin a taťkovi pěkný svátek!

    To se mi líbí

  2. Krásný výlet, ale já za sebe mohu říct, že jsem na několika místech byla rudá a bez dechu a ten poslední úsek na Sněžku jsem šla fakt na vůli. A pozor s turistickými holemi se ten poslední úsek jít nedá. Ale zvládla jsem to a všem to vřele doporučuji!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s