Šupky dupky na procházku s batohy!

Čauky všem!

Víkend už nám klepe na dveře, a tak ho přece celý neprosedíme doma. Vždyť někteří lidé dřív chodili pořád a to i pro dobro ostatních, tak my to uděláme alespoň pro to svoje, ne? Na co tímhle narážím? Na pašeráky, kteří dříve pašovali přes hranice některé jídlo. Chtěla bych vás totiž dneska vytáhnout na Pašeráckou stezku vedoucí nad Rokytnicí nad Jizerou.

IMG_2036

Cesta sice vede do docela velkého kopce, ale je určitě vhodná i pro rodiny s dětmi, u každé cedule s povídáním je totiž i cedule nebo herní prvek určený právě dětem. Na kočárek to sice není, ale s krosnou určitě vyražte.

První zastavení je hned u cesty, po které vede zelená naučná stezka, ale z města se na ni můžete dostat i po žluté TZ, jejímž následujícím úsekem vede ta naše naučná stezka.

Po přečtení tabule začneme stoupat, nejprve loukou a při příchodu do lesa na nás čeká další tabule. Na té se děti dozvědí, jak nebezpečné bylo pašování a vyzkouší si pomocí herního prvku, schovat se před strážníky.

IMG_2038

Dál půjdeme zase chvíli lesem, chvilku loukou a když budete potichu, možná zahlédnete i nějaké lesní zvířátko, kterému je věnována další dětská tabule. My jsme třeba viděli zajíce a srnku.

IMG_2044IMG_2043

Když se občas ohlédnete, uvidíte nádherný výhled na protější kopce a Rokytnici, my jsme měli sice docela mlhu, ale i tak byly louky s velkými stromy uprostřed velmi půvabné ♥ No a stromům se věnuje i další cedule NS.

IMG_2048IMG_2049IMG_2050

Až budete procházet dál lesem, zkuste se poohlédnout i po nějakých těch houbách, my jsme jich pár našli 🙂 Ale jestli čekáte, že teď napíšu, že je najdete i na další ceduli, musím vás zklamat. Ta je totiž velmi interaktivní, ale nutno podotknout, že les k ní určitě potřebovat budete, čím byste jinak strážníky zneškodnili? 😀

IMG_2063IMG_2064

Tato trasa vedla sice do kopce, ale zase byla celkem krátká, takže jsme pomalu na jejím konci, kde se z vás takový malý pašerák může taky stát, nevěříte? Tak se sem taky vypravte, toto zakončení vás čeká na asfaltce. Po té se můžete vydat po zelené TZ doprava a tak dojít na zelenou NS, která vás neomylně zavede zpět do centra Rokytnice, jen si musíte pamatovat odbočovat vpravo 😀

Pokud se vám tento Krkonošský výlet líbil, určitě se podívejte i na ten z loňska (tady), kdy jsem vám představila pro změnu tu zelenou NS, nebo na ten letošní z Mumlavských vodopádů, na které se mimochodem z této žluté TZ dá také dostat, jen se vydáte doleva a cestu ze Studenova máte (akorát pozpátku) tady 🙂

Jako znát vy nejhezčí naučnou stezku? A kde to nejvíc milujete v Krkonoších?

Budu se na vás těšit zase v úterý, tak krásný víkend ♥

miska


2 komentáře: „Šupky dupky na procházku s batohy!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s