Věčně rozkvetlý byt

Také se Vám líbí, jak všechno venku pěkně kvete a zelená se? Ale za chvíli to bude všechno pryč, na stromech začnou zrát plody, jarní květiny odkvetou a tráva začne horkem žloutnout. U Vás doma ovšem tento smutný zlom přijít nemusí, pokud si byt vyzdobíte nikdy neodkvétajícími květinami například z papíru. Já Vám tady teď jeden typ origami ukážu, tak jdeme na to!

Budete potřebovat 5 čtverců nejlépe 10×10 cm z bílého či barevného papíru (ne ze čtvrtky!), lepidlo (ale někde jsem viděla stížnosti, že když se používá lepidlo, nemohou to být origami, ale něco jiného, tak nevím 🙂 ) a případně kolíčky na věšení prádla.

A začněte skládat! Vezměte si 1 čtvereček papíru a ten diagonálně přehněte. P1130500

Teď si vzniklý trojúhelník položte přeloženou stranou dolů (na předchozím obrázku ho mám opačně 🙂 ) a 2 spodní rohy přeložte k rohu hornímu.

P1130502

Hranu, která vede svisle přeložte tak, aby vedla souběžně se spodní hranou kosočtverce vzniklého v minulém kroku.

P1130503

Tím Vám vznikne trojúhelník vyčnívající z kosočtverce. Ze shora strčte prst do trojúhelníku, úplně ho nafoukněte a splácněte tak, že se z trojúhelníku stane tvar „létajícího draka“ vyčnívajícího z bývalého kosočtverce.

P1130504

Vrchní rohy „dráčků“ přeložte, aby navazovaly na trojúhelník nahoře a vytvořily tak čtyřúhelník jako na fotce.

P1130505

Podle hrany uprostřed bývalých „dráčků“ přeložte papír a vznikne Vám opět kosočtverec.

P1130506

Nakonec lepidlo natřete na trojúhelníky vzniklé na kosočtverci a přilepte je k sobě.

Vznikne Vám jakýsi kornoutek.

P1130507 P1130508

Tímto způsobem složte i zbylé 4 čtverečky. Aby Vám slepení drželo, můžete to přichytit kolíčky na prádlo a nechat zaschnout (stačí pár minut, ale klidně i celý den, obojí mám vyzkoušené a pokud to budete mít déle než cca 2 minuty, bude to držet lépe :))

P1130510

A pak už začnete dotvářet květinu tím, že postupně spolu slepujete jednotlivé kornoutky – okvětní lístky složené ze čtverců papíru. POZOR, asi budete muset kornoutky nafukovat, aby Vám 5 kornoutků vyšlo do 1 květu. Ale ke slepování lze opět použít kolíčky, ale ty Vám to opět trochu splácnout, tak je pak třeba je znovu nafouknout.

P1130511 P1130513

A je to, kytičku máte hotovou. Můžete si s ní ozdobit například stůl nebo k ní přilepit špejli a zapíchnout ji do květináče či si ji někam pověsit na přilepenou šňůrku.

P1130514 P1130515

A 16 takto složených a slepených kytiček lze slepit do velké rozkvetlé koule, ale to já jsem nezkoušela, tak přidávám obrázek z internetu, byste viděli, jak to vypadá 😛 Hodně zdaru!

mojedilo.ireceptar.cz
mojedilo.ireceptar.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s