Proč se vydat na pár minut z domu ven

Čauky všem!

Poslední dobou jsme si s přítelem udělali krásný zvyk, a to, že každou neděli se vydáme někam na procházku. Má to podle mě několik obrovských pozitiv, která bych tu s vámi dnes chtěla sdílet a inspirovat vás, abyste se také chodili víc procházet.

Nová místa a poznávání svého okolí

Tohle jsem na procházkách milovala vždycky. Vyjdete ven z baráku a vydáte se jednou doprava, jednou doleva, jindy rovně a tyhle možnosti máte na (skoro) každé další křižovatce. Uvědomujete si, kolik cest vám najdnou vzniká? A takhle krásně si můžete prochodit své okolí. Věřte mi, že poznáte neskutečně moc krásných míst a uliček a konečně budete vědět, kde bydlíte. Co já totiž třeba absolutně nechápu, je to, když někdo neví, co se mu skrývá v jeho okolí. Nezáleží vůbec, jestli bydlíte ve městě nebo na vesnici, svoje kouzlo má obojí. Na vesnici objevíte třeba zapadlé kouty s příjemnou atmosférou, dechberoucí vyhlídky či jen zkratky do nejbližších vesniček či měst. Ve městě naopak poznáte spoustu zapadlých uliček, zajímavých domů či skrytých hospůdek nebo krámků. A pak hned budete vědět, kam vzít svou návštěvu na nedělní poobědovou procházku.

Proměny v čase

Víte, jak se vaše okolí měnilo či mění? O historii je určitě fajn si něco načíst, ať už z nějakých naučných tabulí, které zase můžete potkat právě při svých procházkách, nebo z knížek doma. I ty se ale dají přece půjčit v nejbližší knihovně a sice to není procházka, ale objevíte zase nové místo. Nicméně místo se nemění jen v průběhu let (což ale po čase spozorujete taky na vlastní oči), ale i v průběhu ročních období a denních fází. Zkuste na nějaké místo vyrazit jednou přes den, jednou navečer a jindy zase ráno, pokaždé to bude mít úplně jiný rozměr, to mi věřte, a tak výmluvu, že je tma neberu jako relevantní. Ano, tady to bude ve městech podstatně jednodušší, ale tak procházka s čelovkou má taky něco do sebe, ne?

Pohyb na čerstvém vzduchu

Ačkoli se vám možná procházka bude zdát jako ztráta času (i když doufám, že po prvních dvou odstavcích už tomu tak nebude 🙂 ), zkuste si uvědomit, co děláte pro svoje zdraví, není toho zatím ve vašem životě málo? No tak vidíte! A procházka je pohyb, kterým si ke zdraví určitě pomůžete a ještě ke všemu je na čerstvém vzduchu (ano, tady těží zase více vesnice, kde ten vzduch je lepší než ve městě, ale i tam se najdou místa, kde vaše cesta nebude muset vést podél hlavní silnice, takže docela pohoda, ne?), což je další zdravotní benefit. Ale hlavně nemusíte se přece procházet hodiny, stačí i 30 minut, protože lepší něco než nic 🙂

Společně strávený čas nebo čas pro sebe

A to nejlepší na konec. Ne že bych předchozí body chtěla nějak shazovat, ale tohle je pro mě prostě ten největší benefit. Máme společnou aktivitu, na kterou se můžeme celý týden těšit, popovídáme si u ní a je to něco, co nám chybělo. To, že se přes týden každý večer spolu sejdete doma a celý den o víkendu pak zase pracujete vedle sebe na baráku a v domácnosti, je sice krásný, ale čas strávený spolu a ne vedle sebe je prostě daleko důležitější a pro jakýkoli vztah naprosto nezbytný, Ať už jde o partnery, rodinné příslušníky nebo i kamarády, musíte jim věnovat svůj čas a právě procházky jsou na to ideální.

*fotka od nejšikovnější @photographka

Někomu (jako třeba mně) ale také můžou procházky působit terapeuticky. Když se jdete projít, máte čas utříbit si své myšlenky, být chvíli sami se sebou a i to jsou neskutečně důležité momenty, aby vám bylo dobře. No a k tomu ještě všechny ty výhody, co jsem zmínila před tím.

Tak co, navnadila jsem vás? Půjdete se taky projít? Jak často chodíte? A proč?

Doufám, že ano a budu moc ráda, když svoje zážitky z cest budete sdílet na instagramu a označovat nás tam @unasvcechach


1 komentář: „Proč se vydat na pár minut z domu ven

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s