Vánoční výzdoba aneb co máme doma my

Ahoj, vítám vás u dnešního článku z adventního kalendáře. Dneska vám povím, jak to mám s vánoční výzdobou, jestli ji nějak hodně řeším, nebo ne. A jaké jsou moje oblíbené dekorace?

Jak už asi víte, tak mám Vánoce ráda a připravuju se na ně dost dopředu. Paradoxně výzdobu ale moc neřeším. Možná to někoho překvapí, ale já jsem nikdy nebyla nějakou extra výzdobu v žádném ročním období a ani Vánoce tedy nejsou výjimkou. Ale protože nejsem úplný Grinč, tak přecejen něco málo doma máme, a to vám teď ukážu.

Světýlka – Ta jsme měly s Míšou už jako malé. Byly barevné a měly jsme je pověšené nad okny. No ale za tu dobu se už samozřejmě rozbily, a tak jsme několik let neměly žádná. No ale protože to krásně vytvoří atmosféru a prostě mi to chybělo, tak mám letos nové a nebarevné, protože se mi to líbí daleko víc.

Svíčky – Další klasika, kterou má doma asi každý. Nemám teď ale na ty mysli klasické voňavé, ale okrasné svíčky. My máme doma třeba jednu ve tvaru stromečku a letos jsem dostala novou ve tvaru santovy boty a ta je opravdu překrásná!

Věnec na dveře – My tam sice nemáme žádný vyloženě vánoční, ale dveře nám zdobí stejně krásně. A na jeden takový jsem vám ukazovala návod v roce 2017 . https://unasvcechach.cz/2017/12/01/1-den-dekorativni-venec-diy/

Betlém – Ten je asi nejdominantnější výzdobou v našem bytě. Každoročně ho stavíme na botníku naproti vchodovým dveřím a moc se nám líbí. Je totiž kreslený Josefem Ladou a tím má svoje kouzlo.

Vánoční skřítek – Toho jsem dostala od Míši loni k Vánocům a miluju ho nejvíc. Mám ho na poličce teda celý rok, nejen na Vánoce, ale když ona by byla škoda ho na rok schovat někam do krabice. Mně se tihle skřítci totiž strašně líbí.

Vánoční ozdoby – Asi si teď říkáte, proč to tady vůbec zmiňuju, že je to asi jasné. Samozřejmě, že to není nijak originální, ale mám tu pro vás jeden malý tip na to, jak si vyrobit vlastní baňku.

Budete potřebovat: plastovou baňku, třpytky, herkules, polystyrenové kuličky, dekorativní vločky nebo cokoliv, čím můžete baňku naplnit. Stačí totiž jen ozdobu naplnit kuličkami, vločkami nebo čím se vám líbí a pak na ni nakreslit něco herkulesem, posypat třpytkami a máte hotovo. Doporučuju do baňky nasypat ty polystyrenové kuličky, protože vevnitř zelektrizují a krásně se na stěny „přilepí“.

Ubrousky – Ty teda nemáme vystavené v bytě (to by bylo dost divné :)), ale na štědrovečerní tabuli nám nesmějí chybět.

A to je vše. Jak jsem psala, nijak to nehrotíme, ale zas úplně bez výzdoby taky nejsme. Jak si byt zdobíte vy? Dejte mi to vědět do komentářů. 😉


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s