Dívka ve vlaku: kniha nebo film?

Ahoj, dneska tu pro vás mám poslední článek z knižní rubriky, ale nebude takový, jako byly ty předchozí. Mám tu pro vás totiž tip jen na jednu knihu, ale jako bonus vám dám srovnání s filmem. A aby to byl zase jiný žánr, tak tu pro vás mám tentokrát thriller.

Dívka ve vlaku – Pavla Hawkins

Kniha Dívka ve vlaku - Paula Hawkins | knizniklub.cz

Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…

Jako první jsem četla knihu a moc se mi líbila. Byl to úplně první thriller, který jsem kdy četla, takže jsem nevěděla, co od toho čekat, ale od začátku do konce mě knížka bavila. Celý příběh je velmi poutavý a postupně se vám odkrývají jednotlivá „tajemství“, která do sebe krásně zapadají. Taky musím ocenit to, jak detailně byla vykreslená psychologie hlavní postavy, za to fakt autorce klobouk dolů.

To, jak jsem se ke knížce dostala, je taky docela zajímavé. Dočetla jsem totiž knihu, kterou jsem četla předtím a přemýšlela, do čeho se pustím potom. Z knihovny jsem neměla půjčené nic, co by mě nějak extra lákalo a domů si knížky skoro vůbec nekupuju, protože je stejně přečtu jen jednou a pak by mi akorát zbytečně ležely v knihovničce. A tak jsem šla za mamkou, protože ona má u sebe zase jiné knížky a shodou náhod u sebe měla i tuhle, kterou dostala k některým Vánocům, ale sama ji ještě nečetla, a tak jsem se do ní pustila já.

No ale teď už ke srovnání s filmem. Už když jsem četla tu knihu a kamarádka to viděla, tak mi říkala, že viděla i film a že není oproti knize nic moc. Po dočtení jsem se na zkouknutí filmu nechystala a trochu na něj „zapomněla“. No ale po nějaké době jsem si chtěla něco pustit jen tak do pozadí a vzpomněla jsem si právě na Dívku ve vlaku. A tím, že jsem to už předtím četla a věděla tedy, o čem to je, tak se to zdálo ideální jako film do pozadí.

A po dokoukání jsem musela souhlasit s kamarádkou, že knížka je lepší, a to o hodně. Neříkám, že ten film je vyloženě špatný, to ne, ale nesmíte si předtím přečíst knihu. Nebo spíš takhle, jestli si ji chcete přečíst, tak dřív než se podíváte na film. Anebo se na něj nekoukejte vůbec.

Takže shrnutí? Knížku doporučuju, líbila se mi moc. A film moc nedoporučuju, ale pokud vás tenhle příběh zaujal a nejste milovník čtení, tak se podívejte, úplný propadák to také není.

Doufám, že vám moje porovnání pomohlo a třeba si Dívku ve vlaku přečtete. A pokud jste ji již četli nebo viděli, tak mi určitě napište, jak se to líbilo vám.

PS: Zrovna včera ji dávali na Primě ve 22:30, tak si kdyžtak můžete zpětně pustit.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je marc5a5a-e1486751091801.jpg.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s