Krabička s cukrovím a přáníčko místo dárku

Ahoj, dneska bych vám chtěla ukázat, že k tomu, abyste někomu udělali radost k Vánocům, stačí i drobnost. Bohužel jsou v dnešní době totiž Vánoce hlavně o dárcích, což je velká škoda, protože tak to být přece nemá. Sama dárky ráda vybírám, ale vím, že potěší i maličkost a o takový tip bych se s vámi dnes chtěla podělit.

Letos jsem se totiž rozhodla, že budu péct víc druhů cukroví a pak se o něj podělím se svými kamarády. Samozřejmě tomu pomohla i současná situace a to, že jsem daleko více doma a mám na to čas, protože při normálním režimu bych toho totiž určitě tolik nestihla. Je to teda jedna z mála dobrých věcí, co nám momentální situace přinesla, ale tak aspoň něco, že.

Je jasné, že vás pečení musí bavit, jinak pro vás tento tip není ideální, ale rozhodně nemusíte být nějací pekaři či cukráři. Já letos zkouším i nějaké nové druhy a dost mě to baví, i když tam je samozřejmě risk, že se to nepovede. Celkově jsem si vymyslela něco okolo deseti druhů a myslela jsem si, že to asi nestihnu, ale že to nevadí. Teď mám ale hotových už 8 druhů a rozhodně jsem to nedělala z „nutnosti“. No a můžu díky tomu teď uskutečnit to, co jsem si vymyslela na začátku prosince, dát ochutnat svoje cukroví co nejvíc lidem.

Mít upečené cukroví je samozřejmě hlavní podmínkou toho, abyste ho mohli darovat, ale další věcí, kterou musíte vyřešit, je krabička, do které ho dáte. Nejlepší jsou na tohle plechové krabičky, které se buď dají koupit samotné, nebo se v nich prodávají různé čokolády, takže my třeba máme doma nějaké schované a teď se nám hodí :-). Použít můžete samozřejmě jakoukoli krabičku, kterou seženete, ale poku žádnou nemáte a potřebujete ji rychlle sehnat, tak tu pro vás mám jeden tip.

Budete potřebovat krabičku od čaje, alobal, nůžky a lepidlo. A jak už jste asi pochopili, tak stačí alobal vystřihnout do tvaru krabičky a pak ho na ni nalepit. Je to fakt jednoduché a vypadá to ve výsledku moc hezky, takže značka ideál.

A nakonec stačí jen do krabičky složit ubrousek a na něj naskládat cukroví. Já jsem letos zvolila kombinaci klasického a netradičního cukroví. Pro inspiraci jsem pekla: perníčky, linecké, rohlíčky, anýzky, makové slepované, skořicové uzlíky, opilé švestky a marokánky. A všechno je to moc dobrý!

Druhou částí mého tipu je přáníčko. Sama jsem je ráda vyráběla, protože je to osobní a můžete je vyrobit přeně na míru toho, komu ho chcete dát. Letos to ale nějak nestíhám, takže já tento rok bez přáníček, ale pro vás tu mám několik tipů na to, jaké přáníčko vyrobit. Loni jsem vám tři způsoby ukazovala, tak si je teď připomeneme.

Prvním je vysouvací přáníčko, které je originální a můžete do něj zahrnout tajný vzkaz.

Dalším je přáníčko s otvory. Tenhle způsob je docela známý, ale dá se udělat na spoustu způsobů.

A posledním je přáníčko v přírodním stylu, které potěší každého milovníka přírody.

A to je ode mě dnes vše, věřím, že jsem vás třeba inspirovala. A vy mi do komentářů napište, jaké vy pečete cukroví, třeba se taky inspiruju ;-).


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s