Tipy na filmy a pohádky

Ahoj, Vánoce už se blíží a jedna z mých oblíbených činností v předvánočním čase je určitě koukání na filmy a pohádky. No a v dnešním článku vám dám pár tipů na moje oblíbené, které mám moc ráda. Nenajdete tady ale takové ty klasiky jako Sám doma (tu ale naprosto miluju), Láska nebeská, Pelíšky, Popelka atd., protože ty zná každý a žádnou inspiraci bych vám tím nepředala. Ukážu vám tady nějaké vánoční, které nejsou tolik známé, ale taky nějaké nevánoční, které mám ráda a proč si je nepustit, i když nejsou přímo na tohle období.

Prvním mým tipem je Návrat do Vánoční zátoky.

Vánoce se neúprosně blíží. Vývojářka aplikací Amélie, která se soustředí jen na svou kariéru a na svátky nemá ani pomyšlení, přijíždí do rodného městečka Christmas Creek, aby znovu objevila skutečný smysl Vánoc. Tam se shledá s nejlepším kamarádem z dětství Mikem a odcizeným strýcem Harrym, jehož záhadná roztržka s jejím otcem kdysi o Vánocích rozdělila celou rodinu. Když se Amélie zapojí do místních oslav – a zamiluje se do Mika – konečně zase dostane tu správnou sváteční náladu.

Tenhle film jsem viděla letos poprvé a moc se mi líbil. Zápletka mi přišla originální a nebyla to taková klasická vánoční romantika, kterou jde najít ve spoustě vánočních filmech. Celý ten film byl pohodový, byla tam krásná vánoční atmosféra a měla jsem pak celý den vánoční náladu, takže se na něj určitě podívejte.

Druhým vánočním filmem, který jsem letos viděla je Doma pečené Vánoce.

Poté, co odstoupí z funkce generální ředitelky ve vysněné práci, odjede Maddie na svátky domů, aby získala nový pohled na život. Po setkání s Carterem, její dávnou láskou ze střední školy, začne ve vzduchu rychle narůstat napětí. Když jsou však bývalí milenci donuceni společně zorganizovat vánoční ples pro místní střední školu, rozhodnou se odsunout své neshody stranou a znovu přijít na to, proč se do sebe kdysi zamilovali.

Tohle už je ta vánoční klasika, která je vám jasné, jak dopadne. Ale přesto se mi tento film líbil, byla to oddechovka, kterou si pustíte do pozadí a nemusíte se na ni soustředit, takže na Vánoce ideál.

Pak tady pro vás mám několik českých pohádek, na které se dívám každý rok a asi mě nikdy neomrzí.

První je určitě Anděl Páně, jednička i dvojka. Na tuhle pohádku se koukáme doma už od dětství a všichni ji naprosto milujeme. Když měla vyjít dvojka, tak jsme se trochu báli, jestli to nebude propadák, ale za mě určutě ne, moc se mi líbila a taky se stala mojí klasikou.

Další pohádkou, kterou miluje hlavně moje mamka, je Tajemství staré bambitky. Jejím velkým plusem jsou krásné písničky, které jsem si jako malá pořád pouštěla a zpívala :). Ale i příběh je samozřejmě super a hlavně originální.

Pohádkou, kterou mám taky moc ráda je Čertova nevěsta. Tahle patří mezi moje nejoblíbenější a když ji jeden rok v televizi nedávali, tak mě to fakt naštvalo (:. Příběh je moc hezký (a taky poučný) a celkově je pohádka nádherě natočená.

A nakonec tady pro vás mám tipy na české filmy, které sice nejsou vyloženě s vánoční tematikou, ale mám je moc ráda a proč si je nepustit i teď, někdy je potřeba od těch Vánoc trochu upustit.

Moc ráda mám třeba Všechno nebo nic.

Linda a Vanda jsou pohledné třicítky, nerozlučné kamarádky a taky spolumajitelky malého knihkupectví v centru města. Linda je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí Vandě, svobodné, veselé, nezávislé krásce, která sice muže přitahuje jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. A tak hledá toho pravého. Aktivně. V obchodě s nimi pracuje Edo, který taky touží po lásce na věky věků, ale jako plachý, citlivý a introvertní gay to má těžké. Životy téhle trojice nakonec stejně zamotá několik mužů. Lindě charismatický developer Jakub, který není tím, kým se zdá být. Vandě bývalý profesor z vysoké školy Aladar, jehož je ochotná si vzít, „protože ji má rád“. A Edo se už zase přizpůsobuje dalšímu příteli, Leovi… Nakonec ale všechno dopadne úplně jinak, než všichni čekali…

Já mám obecně ráda české filmy, ale docela často se stává, že jsou to fakt blbosti a ani to není moc vtipný. Ale tenhle film se mi fakt líbí. Neříkám, že má nějakou hlubokou myšlenku nebo tak, ale příběh mi přijde originální a herecky je to zahrané taky moc hezky.

Dalším a mým asi úplně nejoblíbenějším jsou Ženy v běhu.

Věra prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah…

Na tenhle film jsem šla už do kina a od té doby ho úplně miluju. Hlavní zápletka je úplně odlišná od všech ostatních českých komedií a zároveň je krásně promyšlená a dotažená do konce. Zároveň je to co věta to vtip a smějete se od začátku do konce. No a to nejlepší je, že mě ten film natolik ovlivnil, že jsem díky němu začala běhat :-).

Doufám, že jsem vám ukázala nějaký nový film nebo pohádku a třeba si jimi zhezčíte Vánoce!

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je marc5a5a-e1486751091801.jpg.


1 komentář: „Tipy na filmy a pohádky

  1. Co se týká vánočních filmů a pohádek, jsem hodně konzervativní, takže nejvíc se mi líbí klasické české pohádky z mého dětství, jako je Šíleně smutná princezna, Tři oříšky pro popelku s úžasnou Libuškou Šafránkovou nebo Pyšná princezna. Z těch novějších se s Marťulou shodnu určitě na obou dílech Anděla Páně nebo Bambitce.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s