Tipy na jedlé dárky!

Ahoj, v dnešním článku vám dám několik tipů na jedlé dárky, ze kterých si určitě něco vyberete pro každého. Připomenu tady jak tipy z minulých let, tak vám tady ukážu i něco nového a třeba se tím zrovna vy inspirujete.

Prvním mým tipem je něco NALOŽIT. Nakládání je totiž super v tom, že můžete dárky vyrobit s předstihem a do Štědrého dne se nezkazí, naopak se krásně proleží. Já jsem třeba tátovi k Vánocům několikrát nakládala HERMELÍNY a vždycky to sklidilo velký úspěch. Jak takové hermelíny naložit jsem vám ukazovala v loňském adventním kalendáři a odkaz je tady: https://unasvcechach.cz/2019/12/09/nakladane-hermeliny/. Dalším nakládaným dárkem, na který jsem vám už taky dávala recept jsou UTOPENCI a odkaz máte zde: https://unasvcechach.cz/2019/12/02/den-recept-na-utopence/. A pokud byste chtěli udělat nakládané hermelíny, ale máte ve svém okolí nějakého vegana, tak zkuste místo sýra naložit tofu :).

Teď tady pro vás mám pár tipů na sladké dárky. Prvním z nich je GRANOLA. Na tu jsem vám recept taky ukazovala už loni, tak tady přikládám odkaz: https://unasvcechach.cz/2019/12/16/skoricova-granola-s-pomerancem/. Super na granole je, že ji můžete udělat přesně podle chuti toho, komu ji budete dávat. Můžete zkombinovat třeba čokoládovou, perníčkovou, skořicovou, nebo třeba banánovou.

Vděčným dárkem je také cokoliv z ČOKOLÁDY. Variací je spousta a lze něco čokoládového vymyslet pro úplně každého. Pro inspiraci jdou udělat třeba čokoládové lžičky na horkou čokoládu, domácí čokoláda jako taková, celá bonboniéra nebo třeba čokoládové preclíky. Loni jsem psala o čokoládových dárcích celý článek, tak se tam můžete mrknout: https://unasvcechach.cz/2019/12/23/cokoladove-darky-na-posledni-chvili/.

Dalším dárkem, který potěší skoro každého je PEČENÝ ČAJ. Ten je na přípravu jednoduchý, ale výsledek stojí za to. Stačí si pokrájet ovoce (jablka, pomeranče, hrušky, maliny), dát ho do zapékací mísy, zasypat cukrem a nějakým kořením, které máte rádi a pak to jen podlijete vodou a dáte do trouby. Po upečení ještě teplou směs nandáte do skleniček, pořádně zavíčkujete, aby se to zakonzervovalo a máte hotovo. Výhodou je, že můžete vybrat různě velké skleničky, takže to může být buď jen taková ochutnávka, nebo větší porce na víc nápojů, je to jen na vás.

Výborným dárkem pro muže může být také domácí PAŠTIKA. Sama jsem ji teda nikdy nevyráběla a tím, že teď maso omezuju, tak to asi ani neplánuju, ale na internetu je spousta receptů. Celkově si myslím, že vyrobit paštiku není zas tak těžké a určitě to potěší.

Dárkem, který asi využijete až příští rok, ale taky je super jsou různé MARMELÁDY. Různým příchutím se meze nekladou, takže je můžete udělat přesně na míru, pro toho, koho chcete obdarovat. Míša už recept na marmeládu na náš blog sepsala, takže odkaz přikládám: https://unasvcechach.cz/2017/12/13/13-den-nejsladsi-ovoce-ve-sklenicce/. A pokud chcete, tak můžete zkusit i rajčatovou marmeládu, která je fakt výborná místo různých omáček k masu nebo zelenině.

Tak a to je všechno, doufám, že vás aspoň některý dárek inspiroval a pomohl vám s letošním vybíráním dárků.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je marc5a5a-e1486751091801.jpg.

1 komentář: „Tipy na jedlé dárky!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s