Tipy na detektivky!

Ahoj, vítám vás u prvního ze tří článků, kde vám dám tipy na knížky, které určitě stojí za přečtení. Dneska vám představím detektivky, které jsem přečetla a chtěla bych je doporučit dál.

První knížkou je Před pikolou za pikolou od Lindy Green. Na tu jsem narazila úplnou náhodou, když jsem si prohlížela stránky jednoho knihkupectví, protože tam byly zrovna slevy. Podle popisu mi tahle knížka přišla hrozně zajímavá, ale já si nerada kupuju knížky, protože si je většinou stejně přečtu jenom jednou a pak mi akorát leží doma. No ale protože jsem si ji chtěla přečíst, tak jsem si ji nakonec půjčila v knihovně.

Ale teď už o čem teda kniha je. Příběh vypráví o malé holčičce Elle, která ráda hraje na schovávanou. Jednoho dne však při hraní této hry, zatímco její maminka počítá, Ella zmizí. Nejprve maminka hledá sama, ale poté poprosí o pomoc policii, média i celou rodinu. Policie pátrá a rodina upadá do zoufalství. Unesl Ellu nějaký psychicky labilní člověk nebo to byl někdo koho rodina zná? A co když si únosce myslí, že to, co dělá je správný čin? A uvidí vůbec Ellu ještě někdy její rodina?

Za sebe musím tuto knihu stoprocentně doporučit, přečetla jsem ji za 3 dny a hltala jsem každé slovo. Je to jedna z detektivek, která vás chytí a nepustí až do konce. Taky se mi moc líbilo, že byla kniha psaná ze dvou úhlů pohledu, jak z pohledu rodiny, které unesli jejich milované dítě, tak z pohledu únosce, kterému se nepříčí takový čin udělat.

Druhou knížkou je Nevycházej po setmění od Helene Tursten. Tuhle knížku jsem našla při prohlížení v knihovně a shodou náhod je taky o ztraceném dítěti. A teď si o mně prosimvás nemyslete, že se v tom nějak vyžívám, jen to tak prostě vyšlo :-).

Jak už jsem psala, tato kniha pojednává také o ztracení dítěte, konkrétně holčičky Amélie. Ta se chystala na průvod svaté Lucie a jen se vrátila domů pro zapomenutý kostým. Na průvodu už se ale neukázala a našel se jen její mobil vyzvánějící v kontejneru. Po necelých dvou měsících se v městečku Strömstad ztratí další dítě, tentokrát chlapeček Viggo. Lidé začínají mít strach a obávají se, že v okolí řádí pedofil. Po těchto dvou zmizeních se však začnou objevovat další zločiny. Je nárůst kriminality jen náhoda, nebo mají všechny tyto události něco společného? Tuto otázku musí vyřešit policistka Embla se svým týmem…

Tahle knížka je úplně odlišná od té předcházející. Zatímco v té první byla krásně vykreslená psychologie postav, v této se mi nejvíc líbilo to, jak se nejdřív postupně odehrávaly jednotlivé zločiny a nakonec se to celé rozmotalo a dávalo to smysl. To výsledné rozřešení bylo prostě perfektně vymyšlené.

A mým posledním tipem není konkrétní knížka, ale autorka Michaela Klevisová. Četla jsem od ní celkem 4 detektivky a musím říct, že píše opravdu dobře a zápletka i rozřešení je moc hezky zpracované.

Jako první jsem četla knížku Zlodějka příběhů. Tím, že to byla první detektivka, kterou jsem od této autorky četla, tak jsem úplně nevěděla, co od knížky očekávat. Nevěděla jsem, jakým stylem bude psaná, jestli bude zápletka hezky promyšlená ani jak detailní tam bude psychologie postav. No a musím říct, že mě tato knížka naprosto uchvátila. Nejvíc mě dostalo to, že celý ten příběh byl promyšlený úplně do detailů a souviselo tam všechno se vším. A celkově musím uznat, že se mi tahle knížka z těch čtyř detektivek, co jsem od této autorky četla, líbila nejvíc.

Poslední detektivkou, kterou jsem od Klevisové četla byla Sněžný měsíc. Tu mám čerstvě v paměti, protože jsem ji měla půjčenou z knihovny teď na karanténu, takže jsem na ni měla dost času :-). Musím ale říct, že ta mě zaujala asi nejmíň, protože detektivní linka se rozjela až ve třetině knížky, takže na začátku to byl spíš román. Ale promyšlenost příběhu a spojitost všeho se vším byla super jako vždy.

Tak to jsou všechny mé tipy na detektivky, které se mi v poslední líbily. Budu moc ráda, pokud mi i vy dáte tipy na vaše oblíbené detektivky, protože je to asi můj nejoblíbenější žánr knih obecně. A za týden vám dám tipy na knížky zase z jiného žánru, taky mého hodně oblíbeného, ale jaký to je, na to si budete muset počkat.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je marc5a5a-e1486751091801.jpg.


3 komentáře: „Tipy na detektivky!

  1. Krásně napsané. Já detektivky bohužel nečtu, já spíš romány, takže tento týden ode mě žádný tip nečekej. Snad příští týden … uvidíme o čem tvoje tipy budou 😉

    To se mi líbí

  2. Děkuji moc za tipy. Zrovna jsem hledala knížku pro mamku. Má ráda detektivky. Zvolila jsem knížku od Klevisové. Autorku ani žádné knížky od ní neznám, ale podle popisu si myslím, že se to mamce bude líbit. Bohužel Zlodějka příběhů už na eshopech moc není, zvolila jsem tedy jinou a to Drak spí. Věřím, že dárek bude mít úspěch. A vám ještě jednou děkuji za tip!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s