Ukulele jako dárek k Vánocům

Ahoj, dneska na vás čeká první článek ze série tipy na dárky. Nebudu vám tady říkat takovéty základní věci, které už každý někdy mezi tipy na dárky slyšel, ale ukážu vám tady méně věcí, ale pokusím se je víc představit a vysvětlit, proč někomu dát zrovna tohle. No a dneska vám chci ukázat, proč může být zrovna UKULELE výborným dárkem.

Ukulele samozřejmě nemusí a ani není vhodný dárek pro každého, ale co je žejo. Za mě to ale je jedna z věcí, nad kterou když se zamyslíte, tak zjistíte, že v okolí máte určitě někoho, koho potěší.

Prvním důvodem, proč si myslím, že je ukulele super, je určitě to, že hudbu má přeci rád každý. Myslím si, že není člověka, který nemá rád alespoň jeden žánr hudby, a na ukulele se můžete naučit spoustu různých písniček a skladbiček, že si asi každý vybere.

To, co mě přimělo si ukulele pořídit je fakt, že naučit se základy jak akordů tak brnkání zvládnete v klidu doma. Na internetu je spousta videí, kde vám ukážou, jak se jednotlivé akordy drží, jak se brnká a dají vám spoustu dalších tipů a rad. Tím, že má uku o dvě struny méně než kytara, tak je samotné hraní daleko jednodušší, protože čtyři struny se prostě drží líp než šest.

Další výhodou ukulele je, že vám stačí umět pár základních akordů a můžete si zahrát spoustu písniček. Dost z nich je totiž postavených na akordech C, G, Ami a F, což jsou jedny z nejjednoduších akordů, co se můžete na tento nástroj naučit.

Pro mě je zábavou, jak hraní písniček, tak učení se nových akordů a nových písní. Jak se říká, učit se je potřeba celý život a myslím si, že tohle je jedna ze zábavných forem učení a to, co se naučíte krásně využijete při pozdějším hraní písniček. Hraní je jedna z věcí, co dělám, když se nudím, a co si budeme, kdo se při dlouhých zimních večerech nenudí.

A poslední ale podle mě jednou z největších výhod je to, že si ukulele můžete vzít všude s sebou. Pod stan, na tábor, na vodu, na dovolenou, no prostě všude. Tím, že je malé, tak je třeba i oproti kytaře daleko skladnější.

Tak co nalákala jsem vás na to koupit ho někomu k Vánocům? Nebo si ho budete přát jako dárek vy?


1 komentář: „Ukulele jako dárek k Vánocům

  1. Pro mne, jako totálního hudebního antitalenta a hluchotu by ukulele ani žádný jiný hudební nástroj určitě vhodným vánočním dárkem nebyl. Ale obdivuji všechny, kteří mají k hudbě pozitivní vztah a to nejen „pasivní“, jako já, ale i ten aktivní. Moc rád hudbu poslouchám a je pravda, že ukulele je jedním z nástrojů, které se mi moc líbí. Pro všechny milovníky ukulele doporučuji tento kanál na youtube: https://www.youtube.com/user/UkuleleOrchestra

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s