Pečení jako zábava

Ahoj, vítejte u prvního letošního adventního článku. Nejprve e vám musíme omluvit, že letos nebudou články vycházet každý den jako minulé roky. Mrzelo by nás ale, kdybychom to vynechaly úplně, a tak jsme si pro vás připravily i letos nějaké adventní články. Můžete se tedy těšit na to, že vás naladíme do vánoční nálady, i když ne každý den, ale i tak doufáme, že se vám naše příspěvky budou líbit a teď jdeme rovnou na ten první.

A dneska jsem si pro vás připravila článek o tom, jak vás může pečení naladit na Vánoce a zároveň je to zábava a krásné strávení předvánočního času.

Pečení je samozřejmě pro Vánoce typické a asi není moc rodin, ve kterých by se o adventním času nic nepeklo, protože každá rodina má svoje druhy cukroví, kterými se pak pyšní. Mě osobně začalo pečení hrozně bavit i mimo Vánoce, takže já už se moc těším na to, až budu péct spoustu druhů cukroví a že jsem si toho letos vymyslela opravdu hodně.

Každý určitě zná ty základní druhy, které peče každý druhý. Klasikou jsou perníčky, rohlíčky, linecké nebo třeba včelí úlky. Když někomu tohle cukroví nabídnete, tak už ví, jak to chutná a většinou si rád vezme, ale zase tím asi nikoho nepřekvapíte. Na druhou stranu ale zase když se někoho zeptáte, jaké je jeho nejoblíbenější cukroví, tak většinou odpoví, že nějaký z těchto klasických druhů.

Pokud byste si letos chtěli i vy udělat nějaké netradiční cukroví, tak pro vás mám pár tipů. Na našem blogu už jsme vám minulé roky ukázali celkem tři recepty na cukroví, které není úplně klasické, tak si je pojďme připomenout.

Prvním byly nepečené kakaové kuličky, které stihnete udělat i na poslední chvíli, protože jsou ze surovin, které má skoro každý doma, a nejsou časově náročné na přípravu. Odkaz je tady: https://unasvcechach.cz/2016/12/02/2-den-recept-na-kakaove-koule/

Druhým receptem jsou sladké mini preclíky, které v sobě mají navíc mletý zázvor, který je ozvláštní a pak chutnají ještě líp. A navíc jejich tvar vypadá fakt efektně, jak na fotky, tak třeba jako dárek. Odkaz: https://unasvcechach.cz/2017/12/06/6-den-recept-na-sladke-mini-precliky/

A na závěr tu pro vás mám recept na hnětýnky, který jsme vám ukazovaly dva roky zpět. Jsou to sušenky s pudinkovým práškem, které jsou moc dobré a můžete si je navíc udělat, do jakého tvaru chcete. A článek najdete tady: https://unasvcechach.cz/2018/12/06/6-den-recept-na-hnetynky/

Další klasikou na Vánoce, co se pečení týče, je vánočka. Je to jedna z věcí, kterou byste si měli upéct, i když vás to třeba úplně nebaví, protože na Štědrý den vám určitě přijde k chuti. Každá rodina má asi svůj recept, stejně jako na bramborový salát, ale pokud byste ho neměli a chtěli si vánočku také upéct, tak i na tu jsme vám ukazovaly recept. https://unasvcechach.cz/2017/12/20/20-den-tradicni-vanocni-cop/

A důvod proč se do pečení vůbec pustit? Za mě je to aktivita, která mi zlepší náladu a naladí mě to na Vánoce. Pokud vás to ale moc nebaví, tak si určitě přizvěte někoho na pomoc, ať už kamarádku, sourozence nebo třeba rodiče, strávíte spolu hezký společný čas a ve více lidech je to samozřejmě zábavnější, pokud vám nevadí, že se vám někdo motá pod nohy.

A poslední výhodou pečení je vůně, která se z trouby line. Tahle vůně čerstvě upečeného cukroví totiž nejde ničím nahradit, žádnou svíčkou ani ničím jiným.

Já věřím, že se vám dnešní článek líbil a že vás třeba namotivoval k tomu si něco dobrého upéct a využít třeba nějaký náš recept.


1 komentář: „Pečení jako zábava

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s