Jak si navodit podzimní atmosféru

Ahoj, letošní podzim je bohužel jiný než ty předchozí, ale i tak si můžeme doma navodit krásnou podzimní atmosféru a zapomenout tak na chvíli na dění kolem nás. A já vám dám dneska pár tipů, jak si tohle období co nejvíce zpříjemnit.

Takovou podzimní klasikou jsou určitě svíčky. Já je mám osobně strašně ráda a pálím je skoro každý den. Nejlepší jsou za mě svíčky ve sklenici, protože rozpuštěný vosk nevyteče nikam kam nemá a svíčka krásně vyhoří. A taky mám pocit, že svíčky ve skle nejvíc voní, třeba taková vanilka nebo skořice podzimní atmosféru krásně doladí.

Další klasikou je čaj. Na výběr je spousta typů a příchutí, takže si každý vybere, a nevěřím tomu, že by byl někdo, komu by nechutnal vůbec žádný čaj. Mezi moje nejoblíbenější patří citrusové čaje, roiboos a pak různé sypané směsi, které většinou voní úplně nejlíp. Nedávno jsem si ale koupila bílý čaj od English tea shop a ten je teda taky luxusní.

Třetím tipem je hudba. Je mi jasné, že hudbu všichni posloucháme po celý rok, ale já letos objevila takovou, která je vyloženě podzimní. Stačí když si do vyhledávače zadáte „Autumn jazz“ a ono vám to najde spoustu videí s relaxační podzimní hudbou, kterou můžete poslouchat pořád. Tato hudba je beze slov, takže vás to neruší ani při práci nebo při čtení. A bonusem je, že na youtube najdete videa, kde je 10 hodin této hudby v kuse, takže nemusíte pořád přepínat jednotlivé skladby.

Pečení je také jedna z věcí, která vám doma svou vůní navodí příjemnou atmosféru. Mě osobně pečení hrozně baví a je to pro mě forma relaxu, takže my máme teď doma pořád něco upečeného a je to teda super mít po ruce vždy něco na zub. A hlavně, když si to upečete sami, tak víte, co přesně v tom je, a víte, že to neobsahuje žádné zbytečné přísady navíc.

Další věcí, která mě podzimně naladí jsou svetry, deky, šály a další podobné věci, které vás zahřejí a můžete se do nich pořádně zachumlat. A potom si jen stačí vzít do ruky knížku, nebo pustit nějaký film a podzimní pohoda se hned dostaví.

Pak tady mám jednu činnost, která vám určitě zlepší náladu a celkově vás naladí podzim. A tou je focení. My jsme se s Míšou už byly fotit, samy bez nějakého profesionálního fotografa a myslím si, že o to to bylo kouzelnější. Stačí si totiž obléct nějaký pořádný svetr nebo košili, vzít kamaráda nebo sourozence, najít krásně zbarvený strom a pak se krásné fotky tvoří samy.

No a posledním a naprosto jasným tipem je výzdoba. Stačí venku najít nějaké barevné listy, kaštany, šípky, šišky nebo si koupit okrasné dýně a jednoduchá podzimní výzdoba je na světě.

Tak co, už přemýšlíte, jak si to doma podzimně zútulníte právě vy? Pokud ano, tak jsem moc ráda a přeju vám pokud možno pohodový a klidný podzim.


1 komentář: „Jak si navodit podzimní atmosféru

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s