Weekend activities

Jak žít okamžikem a přesto plánovat na měsíce dopředu

Čauky všem!

Víte kolik je právě hodin? Co je za den? Jaké je datum? A kde budete přesně za měsíc? Ať už jste na předchozí otázky odpověděli jakkoliv, doufám, že právě teď, v tomto okamžiku, si uděláte pár minut času a přečtete si tento článek, ve kterém bych vám ráda představila svoji tak trochu rozpolcenou osobnost. Chtěla bych vám totiž ukázat kouzlo přítomného okamžiku a jak to zkombinovat, pokud rádi plánujete na týdny/měsíce dopředu.

Těmi otázkami jsem začala samozřejmě záměrně, protože zatímco na první tři bych třeba minulý týden odpověděla, že nemám tušení, u té poslední bych měla téměř jasno. Během týdne na Ohři jsem totiž přičichla k žití okamžikem a naprosto jsem se do toho zamilovala, ačkoliv o mně asi víte, že taky miluju plánování. A jak to tedy skloubit dohromady?

Nejlepší je vždycky kompromis. A ten se tady, ačkoliv je to neuvěřitelné, hledá celkem lehce. Za mě je nejlepší řešení si naplánovat aktivity, které pak prožijete teď a tady a nebude myslet na nic jiného. Tedy se například sbalíte a odjedete na týden pod stan, ano budete to vědět už třeba měsíc dopředu, ale tam už pak budete jen chodit na výlety, zakládat táboráky, povídat si s kamarády a tak dále a tak dále. Co je podle mě taky hodně hodně hodně důležitý, je odpojení od online světa, věřte nebo ne, on instagram nespadne, když na něm týden neolajkujete a ani nepřidáte jedinou fotku. Ty facebookoví „kamarádi“ se taky nikam nevytratí a dokonce ani nebude tragédie, když neuvidíte, co právě dělá váš oblíbený influencer. Zase budete vědět, jak se má Petr, co plánuje Martin a tak a pokud vás bude někdo někde opravdu potřebovat, vždycky vám přece může poslat SMS zprávu, kterou vy si večer přečtete.

Tohle je sice aktivita dlouhodobá, ale rozhodně to jde aplikovat i na akce kratší. Pojďme si vzít třeba takový koncert, během něj vám přece už vůbec nic neuteče, nepřemýšlejte, kdy to auto odvezete do myčky a ani nemyslete na to, co si zítra uvaříte k večeři. Na to je přece spousta jiných chvil, než koncert, na který se těšíte už půl roku.

Je mi jasné, že přítomným okamžikem se nedá žít 24/7, ale je super si některé události opravdu vychutnávat, protože nejen, že zážitek tak bude intenzivnější, ale taky nepochybně dlouhodobější a třeba vám takovéhle chvilkové „jen žití“ zase otevře oči a dodá spoustu nových impulzů do vašeho dalšího života.

Tak si teď zkuste sednout ke svému diáři, naplánovat si pár hodin nebo klidně a možná ještě lépe dní a začněte žít, když se budete totiž utápět jen ve svých plánech a vzpomínkách, nic si nemůžete vychutnat na 100% a pak toho budete litovat. Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti a přítomný okamžik s přicházejícím létem vždycky miluju a hlavně zažívám víc a víc.

Tak co podniknete? A co to bylo naposledy?

Pro mě neskutečně skvělý třídní výlet na Ohři, kde jsem zase o něco líp poznala s kým mám tu čest chodit už sedm let do třídy a jsem za ně vážně moc ráda ♥

Tak krásný (snad) naplno užitý zbytek víkendu, následující týden i tuto vteřinu…

 

4 komentáře: „Jak žít okamžikem a přesto plánovat na měsíce dopředu

  1. Super článek! Toto sama řeším. To odpojení od online je klíčové. Já třeba včera smazala aplikaci Instagram v mobilu a Facebook tam už nemám dlouho a….nic se neděje;) Stejně jsem to jen projížděla a zabralo mi to cenné minuty. Taky jsem se často přistihla při tom, že místo abych si jídlo vychutnala, dělala jsem jeho fotky a pak postovala na soc. sítích a přítomný okamžik si tak nevychutnala..Takže za mě určitě skvělý článek a dííky!;)

    To se mi líbí

  2. Není zač. Je to tak. Potřebujem to vyvážit. Já sama jsem velká plánovačka, kalendář mám vymazlený, ale někdy to až přeháním a občas se neplánovaná akce vydařila líp a plánovaná krachla, takže někdy je lepší nechat věci samy přijít..
    A to odpojení od online hodně řeším. Občas mi přijde, že jsem na mobilu pořád (jako teď;))) a nevychutnám si čas s ostatními. Takže kdy jindy začít než teď, když budem hodně času spolu s rodinou;)
    Krásné léto a doufám, že nám s Eliškou opět vyjde od září sokol;)

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s