Knihy za rok 2018

Ahoj, dnes bych vám chtěla ukázat několik knih, které jsem přečetla v roce 2018. Celkem jsem jich přinesla 23, ale ukážu vám jen ty, které se mi líbily nejvíce a nebo vám je chci prostě ukázat.

V loňském roce jsem si oblíbila autorku Lois Lowry. (V Čechách se to sice přechyluje, ale mně to přijde lepší bez toho.) Přečetla jsem od ní tři knihy a další bohužel nejsou přeložené. Já však doufám, že se v budoucnu přeloží. Já jsem si všechny knihy od této autorky vypůjčila v knihovně.

Hledání modré

Tuto knihu jsem od této autorky přečetla jako první. Moc se mi na ní líbilo, že se příběh odehrává ve smyšleném světě, který ale působí velmi reálně. Hlavní hrdinkou je zde malá holčička Kira, která to už od začátku nemá jednoduché. Má špatnou nohu a ještě jí zemře matka. Je jí však přidělena práce a tím je malá holčička zachráněna. Celý příběh mě moc bavil i díky jeho jedinečnosti a závěrečné rozuzlení tomu dodalo jen kladný prožitek.

Já jakožto člověk, kterého zajímají jména jsem ocenila detail, který byl v této knize použit. Postavy měly jména podle stáří, čím starší, tím více slabik. Například zde vystupovala malá Kira, starší Christopher a nejstarší Annabella. img_4861

Spočítej hvězdy

Tento příběh se od té první knížky diametrálně liší. Nepochází totiž ze smyšleného světa, ale z druhé světové války. Píše se zde příběh dvou kamarádek, které si zprvu válku moc neuvědomují. Toto se ale zlomí, když jednu z kamarádek, která je židovka, čeká nebezpečí. Němci totiž sledují Židy v okupovaném Dánsku. Rodiče druhé z dívek se rozhodnou malou kamarádku zachránit. Na konci knihy jsou zmíněné i metody, které se ve druhé světové požívaly pro záchranu Židů.img_5351

Dárce

Knihu Dárce jsem přečetla z těchto tří jako poslední a také ji asi hodnotím jako nejhorší, což ale neznamená, že byla špatná, to vůbec. Vypráví se zde příběh malého Jonase, který při přídělu povolání dostane funkci dárce. Tato funkce je ale velmi těžká, protože Jonas musí přebrat všechny vzpomínky a poznává krutou pravdu, o které měl dříve zkreslené představy.

A teď vám ukážu moji nejoblíbenější knížku. Já totiž moc nemusím fantasy, a proto čtu spíše knihy z „reálného“ života a mezi takové knihy se řadí i tato.

Moje srdce a jiné černé díry – Jasmine Wargaová

Hlavní hrdinkou je šestnáctiletá Aysel. Po tom, co se její táta dopustí zločinu a máma si založí novou rodinu, chce Aysel skoncovat se životem. Proto si najde parťáka na sebevraždu a společně jejich skoncování se životem plánují. Ježe pak si Aysel začne uvědomovat věci, které si předtím neuvědomovala. Kniha je krásně napsaná a má i skvělé dělení do kapitol. img_6050

 

Tak a to je první část knih, které jsem vám chtěla ukázat. Co vy, čtete? Pokud ano, tak je to super, pokud ne, tak čtěte, věřím, že každý si najde svůj žánr. A jestli máte nějakou knížku, o kterou se chcete podělit vy se mnou, tak to neváhejte napsat do komentářů.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s