23. DEN: Síla Vikingů na vánoční tabuli

Krásný den!

Dneska se tu s vámi naposledy vítám já, Miška, tímto pozdravem. Neskutečně mi celý advent utekl a doufám, že vás všechny články v kalendáři bavily. Zatím ale rozhodně nemusíte smutnit, že už končí, protože ještě stále máte před sebou 2. Tak jdeme na dnešní téma a tím je zase skládaný ubrousek.

Když jsem si tento tvar v knize, z níž letošní návody čerpám, vyhlídla, přemýšlela jsem, jak ho nazvat vánočně. Nic se mi ale úplně nezdálo, a tak zůstaneme u originálu a vneseme si na stůl pomocí „Vikingské přilby“ trochu té severské pohody, ale také síly. Tak jdeme na to …

Nejprve si ubrousek rozložíme na stůl zase tak, aby „stál na rohu“ a přeložíme ho po diagonále, aby nám vznikl velký trojúhelník. To už jsme dělali minulý týden, akorát dneska budeme přehýbat zespoda nahoru a stejný akorát vzhůru převrácený postup aplikujeme i při dalším již známém kroku. V něm přetvoříme trojúhelník na čtverec přeložením bočních rohů k tomu hornímu.

Se vzhůru přeloženými cípy budeme pokračovat i teď. Naším cílem je bude totiž přeložit dolů, ke spodnímu rohu čtverce, a následně je ještě ohneme ven ze čtverce tak, aby nám vytvořily hlavní „pilíře“ naší přilby. (Jasnější to bude asi z obrázku nebo videa 😉 )

Následuje práce s horním rohem čtverce a vlastně celou horní polovinou. Tu přeložíme asi ve 2/3 nebo 3/4 dolů a následně ještě dopřeložíme 1/3 nebo 1/4 nad polovinou původního útvaru zase dolu. Tím se nám vytvoří spodní lem, neboť celý ubrousek ještě otočíme vzhůru nohama.

A přichází poslední fáze výroby, zase šití. Stačí dva tři stehy, ale zarolovaný spodní lem dozadu tak pak bude líp držet.

No a je hotovo! Doporučuju přilbu nedělat do úplně kulatého, ale spíše elipsovitého půdorysu, vypadá pak mnohem lépe 😀

Tak který ubrousek ozdobí vaši štědrovečerní tabuli?

A to už je opravdu všechno, přeju vám krásné Vánoce a nezapomeňte si přijít přečíst ještě zítřejší, na 100% vánoční, článek, který pro vás Marťa už teď chystá ♥

 


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s