9. DEN: Dvojbiskupská čepice jako užitečná dekorace stolu

Krásný den!

Zjistila jsem, že skládání z ubrousků vás opravdu baví a inspiruje, a tak mám velikou radost, že vám můžu oznámit, že i s dnešní nedělí tu pro vás mám jeden návod 🙂

Dneska budeme skládat o trošku těžší tvar – dvojbiskupskou čepici, kterou ale při poctivém sledování návodu určitě zvládnete taky, jen si připravte ještě navíc jehlu a nit, která nám dost usnadní práci se závěrem, lépe řečeno, bude nám to díky pár stehům krásně držet. Tak dost řečí a jdeme na to…

Ubrousek si zase nejprve celý rozložíme, a pak ho přeložíme zase zpátky, ale tentokrát jenom na svislou půlku. Přehyb nezapomeneme uhladit!

Teď nově vytvořený obdélník přehneme nahoře (na obrázku vpravo) dvakrát dozadu po asi centimetrových úsecích a dole (na obrázku vlevo) zase dvakrát dopředu obdobným způsobem.

No a pak už začneme s první čepicí, což znamená, že nahoře ubrousek přeložíme vždy rohem doprostřed. Nyní by to mělo vypadat jako šipka.

Spodek této „šipky“ přehneme k vrcholu, který ale necháme mírně koukat.

A se vzniklým rovným hořejškem uděláme to stejné jako před chvílí, neboli přeložíme rohy doprostřed pro vznik druhé čepice.

Nepřehnutý spodek sice tentokrát nebude už tak veliký, ale zase ho ohneme nahoru.

A celé to zatočíme dozadu. Tady to do sebe zastrčíme spodním okrajem a tam vytvoříme těch pár stehů, aby celá čepice pak držela zarolovaná a stála.

A je hotovo! Zase tak složité to není, určitě se do toho zkuste pustit a pusťte si k tomu i videonávod, který vám to určitě ještě víc usnadní 🙂

Tak který ubrousek vyzkoušíte radši? A na jakou příležitost ho použijete?

Krásnou druhou adventní neděli ♥


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s