Letos naposledy…

Čauky všem!

Rok 2017 nám pomalu ale jistě končí a mně osobně třeba utekl nesmírně rychle, tomu se ale pověnujeme zase až v lednu, kdy si ho, jako každý rok, pěkně zrekapitulujeme. Dneska totiž ještě pořád neskončil a i ten konec si přece musíme pořádně užít.

Ať už Silvestr budete slavit s rodinou, přáteli, na chalupě, na horách, ve městě či doma pod dekou jedno je jasné, nikde nesmí chybět občerstvení. Tradiční jsou určitě různé jednohubky a chlebíčky a na ty se hodí spousta pomazánek, recept na jednu mou oblíbenou jsem vám dávala už před dvěma lety a na tu další se podíváme dneska …

Pomazánka to bude mrkvová s přidanou nevšední chutí a to díky hořčici

Připravíme si

  • tvaroh
  • zakysanou smetanu
  • krémžskou hořčici
  • 1 větší mrkev
  • sůl

Jak docílit té nejlepší chuti?

Mrkev nastrouhejte pořádně na drobno, s hořčicí nešetřete, jen ať je tam cítit a všechno samozřejmě důkladně promíchejte.

Když tuhle pomazánku namažete třeba na tousty, chutná pak báječně 🙂

IMG_3205

Ale aby nebyl celý článek jen o jedné ubohé (ale vynikající!) pomazánce, doporučím vám tu ještě jednu postřehově nenáročnou (asi většina z vás nebude střízlivá, že? 😀 ), ale zároveň velmi zábavnou hru. Jmenuje se BLAFUJ!

Obsahuje několik kartiček s různými odpudivými zvířátky jako jsou například šváb, pavouk, krysa či smrdutá ploštice. Vaším cílem je samozřejmě získat co nejméně těchto potvor, ale všechno záleží na vašem umu blafovat a blafování ostatních naopak odhalit.

IMG_3209

Na začátku se všechny karty spravedlivě rozdají a pak se vždy jedna karta pošle do oběhu, hráč, který ji vysílal samozřejmě ví, co karta skrývá, ale může si vymyslet klidně, že je na ní ukryto něco úplně jiného, na dalším hráči pak je odhalit, zda měl předešlý hráč pravdu, pokud mu věří či ne, otočí ji a zjistí, co se na ní opravdu skrývá. Pokud hráč (ten který kartu otáčel) měl se svým tvrzením pravdu, tzn. řekl, že na kartě je něco jiného a opravdu to tam bylo, nebo naopak věřil, že první hráč nelže a on opravdu mluvil pravdu, vrací ji tomu, kdo mu ji poslal a ten si ji vykládá před sebe. Kdyby ovšem pravdu neměl, nechává si ji sám. Další kartu z ruky vysílá vždy hráč, který získal předchozí kartu na stůl. (Např. Hráč A pošle krysu, ale řekne, že na kartě je šváb, hráč B řekne, že mu nevěří a proto ji otočí, B měl pravdu, a tak karta putuje před hráče A. Ten proto vysílá další kartu se slovy pavouk, když tam skutečně je, jenže B opět nevěří, otočí ji, opravdu najde pavouka, a tak si ji nechává u sebe a vysílá on.)

IMG_3213

Pokud se chcete vyhnout volbě, kdy se musí vybrat, zda soupeř lhal či ne, můžete se na ni soukromě podívat a poslat ji někomu dalšímu buďto se stejnou informací jako hráč předchozí, nebo se svou vlastní verzí, jaký obrázek tam skutečně je. Až poslední ze všech hráčů, ke kterému karta dojde, už musí předchozímu tvrzení buďto věřit nebo ne. (Např. Hráč A vyšle krysu s popisem smrdutá ploštice, hráč B se nechce rozhodovat, podívá se na ni jen sám a pošle ji hráči C se slovy pavouk, ten mu uvěří, a tak si ji nechává a posílá do oběhu další kartu.)

IMG_3214

Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů má před sebou vyloženy 4 karty se stejným zvířetem nebo někomu dojdou karty v ruce. Nehraje se tedy na výhru, nýbrž prohru.

Doufám, že jste hru pochopili alespoň na příkladech a určitě si ji neváhejte koupit, stojí to za to 🙂

Jakými činnostmi a jakým jídlem slavíte vy?

 

Užijte si Silvestr, nepřehánějte to s alkoholem a v roce 2018 se na vás zase těšíme 🙂

miska


1 komentář: „Letos naposledy…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s