Přijela k nám pouť!

V sobotu a neděli se ve vesničce, kde máme chalupu konala pouť. Byly tam spousty atrakcí a stánků a já jsem si to moc užila.

PIC_0112

My jsme tam přišli v sobotu asi v jedenáct dopoledne a jako první jsme se šli podívat na stánky a zjistit, co kde prodávají. Stánků tam bylo opravdu hodně a prodávali od keramiky přes textil až po náušnice a bižuterii. Při této první obhlídce jsme si nic nevybrali, ale zastavili jsme se u náušnic, jako každý rok.

PIC_0110PIC_0113

Poté jsme se rozhodli, že vyzkoušíme nějaké atrakce. Nejprve jsme šli na řetízkáč. Já osobně ho miluju, ale Míša se zpočátku bála. Po rozjezdu se ale bát přestala a obě jsme si to moc užily. Po řetízkáči jsme se vydaly na oddychovou atrakci a tou byly labutě. Na ty jsme vždycky chodily s babičkou a dědou a ani letos tomu nebylo jinak. Já jsem jela s dědou a Míša s babičkou a všem se to moc líbilo. Přestože jsme tam jen seděli, tak ta výška byla celkem dobrá. Potom jsme se vydali na Lochnesku, kterou já osobně miluju a vždycky tam potřebuju jít. Nejlepší na této atrakci je totiž to, že když se trefíte do koše, tak máte automaticky jízdu zdarma.

PIC_0116PIC_0104PIC_0106

Letos jsem si i poprvé zkusila vystřelit na pouťové střelnici. Už dříve jsem zkoušela střílet ze vzduchovky, ale ne na pouti. Celkem jsem měla čtyři rány a vystřelila jsem jednu růži a jsem na sebe fakt pyšná.

Po atrakcích jsme se šli naobědvat. Přímo na pouti prodávali klobásy, polévku, kuřecí prso nebo třeba pečené vepřové. Byla tam i restaurace, ale my jsme si dali právě u stánku.

Bylo tam na prodej i spoustu sladkostí, zmrzliny, cukrovou vatu atd. Já jsem měla dva pendreky a cukrovou vatu.

PIC_0118PIC_0117

V neděli jsme si šli vybrat suvenýry. My s Míšou jsme si (jako vždy) vybrali náušnice. Já typově peckové myšky na sýru a Míša puzzle a dřevěné kulaté ornamenty. Naše mamka si vybrala nádherný keramický džbánek.

PIC_0111

Taky jsme si v neděli koupily právě tu cukrovou vatu a svezly se ještě jednou na Lochnesce. Počkali jsme si i na divadýlko Uličník, které hraje pohádky pro děti, ale jsou i vtípky pro dospělé.

Celou pouť jsem si moc užila a odnesla jsem si z ní, jak suvenýry, tak vzpomínky.

marta


2 komentáře: „Přijela k nám pouť!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s