Nebojte se adrenalinu

Ahoj, dneska bych vám chtěla ukázat, že je dobré se jednou za čas překonat a zkusit něco čeho se bojíte a do čeho se vám nechce. 

Od minulého pondělí do čtvrtka jsem byla na školním výletě v Březové u Třebíče. Měli jsme zaplacený program, který obsahoval spoustu různých adrenalinových aktivit.

Začali jsme na lezecké stěně, na které byly tři trasy. Nejlehčí – s obráceným převisem, těžší – bez převisu a nejtěžší – s opravdovým převisem. Zpočátku jsem se bála jít i na tu nejlehčí, ale ještě před zahájením výletu jsem si řekla, že bych chtěla vyzkoušet všechno. A tak jsem tam šla. Nejhorší moment byl, když jsem se měla pustit a pomocí jištění se dostat dolů, ale i ten jsem zvládla. Poté, co jsem sjela dolů, jsem se rozhodla to zkusit ještě jednou. No a nakonec to dopadlo tak, že jsem lezla cca. 4x.
Dalším prvkem, kterého jsem se bála byl skok do prázdna. Představovala jsem si to totiž jako něco podobného bungee jumpu, ale nakonec ti vypadalo úplně jinak. Byla jsem přivázaná se sedákem na laně, rozběhla jsem se a potom jsem jela. Bylo to přidělané nad menší skálou, takže jsem se rozběhla a potom mě to zhouplo a najednou jsem pod nohama nic neměla. Teď už vím, že se toho bát nemusím, protože i tohle je super.

V areálu bylo i spoustu atrakcí na které jsem se už od začátku těšila. Např. vysoká lana, Jákobův žebřík či bungee trampolíny. A samozřejmě nezklamaly. Nejvíce mě bavil asi Jákobův žebřík, což byly klády připevněné nad sebou. Byly ale místy tak daleko od sebe, že když jsme si na jednu sedly, tak jsme nedosáhly na tu další. Místy jsme se sice docela bály, ale i tak to bylo úplně SUPER.

Poslední atrakcí, kterou jsem na tomto kurzu zkusila byla tzv. Démonka. V podstatě to bylo dlouhé ocelové lano natažené do vody. Byla jsem vybraná, že půjdu jako první. Když jsem vyšla nahoru, odkud se začínalo celá jsem se rozklepala. Poté, co mě instruktor připnul na lano, tak mě chvíli uklidňoval a pak řekl 3,2,1 a pustil mě. Když se to poprvé zhouplo, udělalo se mi trochu špatně, ale pak jsem si to užívala. 

Tak a já doufám, že vy také něco takového zkusíte, protože i když si myslíte, že to nezvládnete, tak opak je (většinou) pravdou. 

Marťa 

PS: Pokud články nebudou vycházet pravidelně, tak se prosím nezlobte. Přece jen i my máme prázdniny. 


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s