Jsou to jenom čísla?

Na jednu stranu ano, na druhou už ale ne. No a taky asi záleží jak pro koho. Že nevíte, o čem to teď tady píšu, přece o vysvědčení! Některé z nás totiž čeká už tento pátek, ano za tři dny touto dobou máme zase po roce dvouměsíční prázdniny! JUPÍ! Ale co když je někomu dokáže to osudné vysvědčení celé zkazit? Za mě by to tak být rozhodně nemělo, je to sice výsledek vaší celoroční, respektive půlroční práce, ale už to přece nijak nezměníme a hlavně kolikrát to třeba ani není v našich silách mít lepší známky.

P1140324

Pokud jste celý rok na školu kašlali, nepsali úkoly, nepřipravovali se na testy a v nejhorším případě jste do ní vůbec nechodili, nemůžete očekávat žádné skvělé výsledky a měli byste na to upozornit dopředu i rodiče, jelikož si nemyslím, že by bylo úplně nejlepší aby se to dozvěděli až v pátek, to by totiž mohlo mít daleko horší následky než když je na to připravíte už předem.

P1150115

Věc jiná je samozřejmě případ, kdy se do školy připravujete, učíte se na testy, máte vzornou docházku a známky stále nejsou podle vašich představ nebo třeba podle představ vašich rodičů a nebo prostě jenom nejsou excelentní. Tady je potřeba si uvědomit, co je pro nás důležité a jestli ta známka sama o sobě tolik vypovídá. Protože opravdu jsou to jen čísla, která hodnotí naše výsledky za práci v daném předmětu, a tak si myslím, že bychom si měli vybrat předměty, které nás baví a vidíme v nich svoji budoucnost a u těch se snažit dosáhnout co nejlepších výsledků a u těch ostatních předmětů se samozřejmě taky snažit, ale když dostaneme třeba 3, být s ní spokojeni. Každý má totiž jiné studijní předpoklady a tak někdo má dobré známky aniž by se musel nějak moc snažit a někdo jiný si to musí zase vydřít.

P1160128

A proto vám všem držím palce, aby vaše vysvědčení zářila co nejhezčími známkami, které jsou pro někoho 1 a pro jiného i 3, protože když víte, že jste se snažili, nemáte se za co stydět a hlavně nepovolujte a pokud jste zas tolik nezabrali, tak se příští rok snažte víc a snad to tento rok nějak dobře doma dopadne 🙂 a hlavně si užijte celé prázdniny!

P1160456

Tak krásný poslední školní týden 😀

miska


3 komentáře: „Jsou to jenom čísla?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s