Z Plzně do Plzně

Čauky všem!

Dneska vás zavedu na naučnou stezku, která vede z okraje Plzně přes krásné lesy, zajímavá místa a okolo rybníků zase do Plzně. A co víc dokonce na úplně stejné místo.  Komu se tedy dneska chce na výlet, vyrážíme směr Plzeň Košutka, kde na nás čeká první zastavení Sigmondovy stezky.

PIC_0584

Jak už jsem zmínila, začneme u konečné tramvají, odkud se vydáme podél pole/louky do lesa. Mírným kopečkem se dostaneme k dalšímu zastavení. To se nachází u dnešního prvního rybníka. Je tu i prkno přes vodu, tak schválně, kdo ho přejde a nenamočí se? Nám se to povedlo!

PIC_0585PIC_0586

Dál už bude cesta trochu monotonní, samý les, jen sem tam nějaký kopeček a samozřejmě také nějaké to zastavení, abychom se něco dozvěděli!

PIC_0002

Ale po nějaké té chvilce přece jen potkáme pamětní desku pána, po kterém je pojmenována celá stezka, tím je prof. Josef Sigmond, městský lesní rada a profesor lesnické fakulty v Praze, který se stal výraznou osobností plzeňského i celoevropského lesnictví (citace: wikipedia.org).

Další významnou zastávkou pak bude Petrovská díra, přírodní útvar, taková jeskyně, ve které se dospělý člověk postaví a dokonce by se tam dalo i přespat. Tento útvar vznikl erozí a je opravdu velký!

PIC_0590

Les pak bude křižovat silnice, kterou my se ale zabývat nebudeme a ten les, do kterého se teď dostaneme je úplně nebeský. Teda takové zelené nebe, všude spousta mechu, po kterém byste se chtěli jenom proběhnout a měli byste pocit, že vzlétnete. Úžasné místo pro odpočinek, odreagování, a tak.

PIC_0001

Kdo by si potom chtěl udělat odbočku ke stromu, tzv. trojáku, určitě může, my jsme tam zašli, ale nic moc nečekejte, prostě vysoký trojsmrk 🙂

Pak mineme kamenný kříž se znakem cechu řezníků.

PIC_0004

Velkou kolomaznou pec, do které můžete nahlédnou jak svrchu, tak i zespoda. A svého druhu je dokonce jediná v České republice!

IMG_1129IMG_1131

A pak už jen další rybník, nejprve Kamenný, kde také projdeme okolo venkovního fitka, a nakonec Šidlovský, u kterého je sice taky, ale my půjdeme po druhé straně. Komu by však bylo horko, určitě si v něm může zchladit alespoň nohy 😀

IMG_1004

Tak a lesíkem se dostaneme zase k tramvajím na Košutku 😀 Líbilo se vám tu? Jo a ještě malé doporučení, když budete potichu můžete vidět i krásná zvířátka. No jen se běžte podívat na našeho datla i na instagramu 🙂

PIC_0589

A jak jste na tom s fotoúlovky zvířátek vy? A co naučné stezky, chodíte? A čtete ty cedule, nebo si jen jimi necháváte radit pěkné cesty?

Mějte se nádherně

miska


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s