Čerstvý vzduch a víkend offline

Čauky všem!

Včera jsem se po třech dnech zase vrátila do města a připojila se na internet a upřímně řečeno, jediné, co mi chybělo byl kontakt s kamarády, ať už osobní nebo ten online. Celý prodloužený víkend jsem totiž strávila na Jizerce, uprostřed největší tmy v České republice, nedosahuje sem totiž světlo z žádného města. A bylo to opravdu úchvatné.

IMG_1559

Nádherná příroda. Meandrující říčka Jizerka, hučící řeka Jizera, šumící les, zbytky sněhu (ano, opravdu nám na mnoha místech část cesty zakrýval sníh a ještě minulý týden to tam prý projížděla rolba!), krásné skály a hlavně ticho rušené jen zpěvem ptáčků, to všechno a ještě mnohem víc jsem uplynulé tři dny hltala plnými doušky.

IMG_1577

Pokud přemýšlíte, kam na dovolenou, určitě to tady doporučuju, romantika jako blázen a místo jako stvořené pro vycházky, výlety či cyklovyjížďky. A rozhodně se nenechte zastrašit třeba začínající rýmou, sama jsem tam s ní odjela a pokud se nějak výrazně nezlepšila, horší to nebylo na 1000% 😀

IMG_1597

A ještě jedno doporučení tady pro vás mám, nechte telefony, počítače a tablety doma. U nás na penzionu sice wifi byla, ale já jsem se prostě rozhodla dát si online detox a telefon jsem používala jenom jako hodiny a baterku, když jsem šla v noci na záchod. A upřímně, snad to nejlepší, co jsem mohla udělat. Nijak mi novinky ze světa nechyběly a měla jsem spoustu času na to trávit čas s rodinou při hraní stolních her, přčetla jsem si po dlouhé době část knížky, vybarvila si omalovánky a cítila se volná, nesvázaná ničím z toho online světa. Tak to taky zkuste, fakt se to vyplatí!

IMG_1659

Dost podobný článek jsem psala i před necelým rokem, akorát trochu víc obecně, takže kdo by se chtěl začíst může tady.

IMG_1616

Tak nezapomeňte, že příroda a offline prostředí vám udělá daleko líp než hromada prášků a projíždění sociálních sítí v posteli 🙂

miska


5 komentářů: „Čerstvý vzduch a víkend offline

  1. Moc krásně napsané. Miluju čerstvý vzduch a víkend offline je super nápad. Člověk má najednou spoustu času … Přeju ti spoustu dalších krásných zážitků! Počasí už se snad umoudří a bude veseleji!! A ať tě rýma brzy opustí!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s