IQ landia aneb jak se zabavit v Liberci

Ahoj,

dneska jsem si pro vás připravila článek o IQ landii. Já ji mám osobně hodně ráda a byla jsem tam asi třikrát. Tak a teď vám ji trochu představím a pokusím se vás tam nalákat.

 

Talent

Tato expozice je hodně interaktivní. Je tu osm míst, ve kterých můžete vyzkoušet vaše znalosti či schopnosti a případně je vylepšit. Na začátku této expozice si můžete vyzvednout vlastní QR kód, který následně přiložíte u jednoho ze stanovišť a sbírat body na svůj účet. My jsme si však QR kód nevyzvedly a úkoly plnily jen tak.

 

PIC_0512.JPG

Vodní svět

Zde si hodně pohrají i menší děti. Lze tu stavit hráze, umisťovat mlýnky a vytvářet vodní stavby. Také se tu můžete něco dozvědět např. o zdymadle. A podle mě nejlepší vodní atrakcí je gejzír, který je umístěn tak, že se okolo něj obtáčí celá chodba nahoru a stříká až do výšky třetího patra. Navíc si můžete na elektronické tabulce nakreslit obrázek a ten se pak promítne na vodním plátně za gejzírem.

 

Člověk

Tohle je moje nejoblíbenější část celé IQ landie. Dozvíte se něco o lidském těle a můžete si vyzkoušet různé pokusy či operaci (na umělé figuríně). Jsou tu také testy o vaší osobnosti i znalostech. A jednou z nejzajímavějších věcí celé IQ landie je robot Thespian. Tento robot se vždy po určitých intervalech zapne a vy si s ním můžete popovídat. Je to fakt bomba.

pic_0486pic_0489

 

Věda v domě

V této expozici se toho hodně dovíte z fyzikálních a chemických oborů. Můžete zde zjistit, jak fungují různé spotřebiče v domácnosti či si vyzkoušet být nevidomým. Já jsem si zkusila jít do různých pokojů potmě, ale jenom s Míšou, protože sama bych to fakt nezvládla.

pic_0501

 

GEO

V tomto oddělení určitě dominuje simulátor kosmického výcviku. Ten mě hodně bavil, ale pokud se vám dělá špatně při prudkých pohybech, tak to určitě nezkoušejte. Také tu můžete zkusit jízdu na měsíčním vozítku, prolézt si Möbiovou páskou či se pokusit pokořit gravitaci pomocí házení míčů.

pic_0473

 

Tak to už je vše. Doufám, že jsem vás nalákala a vy se tam někdy podíváte. Ještě bych chtěla dodat, že je tam i jídelna, ve které jsme si my daly jenom pití, ale měli tam i normální jídla.

Tak čau a nezapomeňte se podívat na video také o IQ landii, které je na našem Youtube kanále.

marta

 


1 komentář: „IQ landia aneb jak se zabavit v Liberci

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s