Krásná lesní procházka

Čauky všem!

Po nějaké době tu mám zase jeden tip na výlet. Upřímně řečeno je pro mě opravdu dost náročné vymýšlet místa, kam byste mohli vyrazit i v zimě. Ale velmi jsem se snažila a nakonec se mi podařilo něco vymyslet. Dámy a pánové, oblečte se, nasaďte batůžky a naše cesta míří do Klánovického háje.

img_0662

Tento les se nachází na okraji Prahy, ba dokonce na pomezí Prahy a Středočeského kraje a je to místo jako stvořené pro procházky, výlety, jízdu na kole, jízdu na běžkách, běh a další spoustu aktivit, které vás napadnou, když se řekne příroda a les.

img_0685

Ať už si vyberete jako aktivitu chcete, můžete využít spousty cest a cestiček, které celý les křižují. My jsme tam pobyli jen jedno dopoledne, což znamená, že jsme stihli projít jen opravdu malý zlomek z nich, takže se sem budeme muset ještě vrátit a já jsem za to vlastně hrozně ráda, protože v zimě je les určitě úplně jiný než na jaře či v létě nebo na podzim.

img_0679

My se ale hlavně zaměříme na tu zimu.

img_0656

Začneme-li na okraji lesa směrem na Újezd nad lesy, potkáme hned na začátku posilovací hřiště, takže když už teď slezl sníh a teploty trochu stouply, můžete si třeba přeskákat překážky nebo zašlapat na „rotopedu“ u laviček, přeručkovat si (to ale spíš ti menší z vás, protože je to celkem nízko), zavzpírat, … 🙂

A pak můžeme nalézt např. vstupní ceduli s obecnými informacemi o tomto místě, kde se dozvíme třeba, jaké stromy po své cestě můžeme rozpoznat.

img_0647

Poté už se stačí jen vydat po jedné z mnoha místních cest. My jsme si vybrali zelenou turistickou značku, kterou částečně kopírovala i dětská naučná stezka na každém zastavení s úkolem a básničkou k nějakému lesnímu tématu.

img_0649img_0659img_0664

Po cestě se nám taky podařilo najít krásnou lesní školku, posed, na který si Martinka s radostí vylezla, protože takovouhle fotku z posedu má snad z každého lesa, který jsme navštívili. Pěkná tradice. Nemyslíte?

img_0683

img_0670

Pak jsme ještě nafotily několik krásných fotek stromů, větviček, cest, …

img_0682img_0676

No a nakonec jsme si samozřejmě užili krásného čerstvého vzduchu, síly přírody a hezky jsme se procházkou unavili 🙂

Tak co vy? Vyrazíte sem nebo máte nějaký svůj oblíbený les? 

miska


2 komentáře: „Krásná lesní procházka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s