8.DEN: Nejlepší vanoční filmy

Krásný čtvrtek!

Dnešní článek nebude úplně tak ode mě ani od Martinky, ale poprosila jsem svoji nejlepší kamarádku, která je v dívání se na filmy určitě zběhlá daleko víc než já, aby pro vás vybrala ty nejlepší, které byste si neměly zapomenout pustit teď na Vánoce, takže tady máte něco od Báry…

Chápu, že o Vánocích má člověk trávit čas s rodinou a vůbec vychutnávat si čas klidu, pohody a takové věci, ale kdybyste si přece jenom chtěli pustit nějaký ten film nebo třeba zvukovou kulisu k pečení cukroví či jiné vánoční činnosti, tady je 10 filmů, které podle mě  k Vánocům neodmyslitelně patří.

Polární expres. Tenhle film je trošku jiný než ostatní, něco má animované a něco hrané. Také má trošku jinou atmosféru, nikdo ale nemůže říct, že není vánoční. Byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, když jsem byla malá. Jo a taky je v něm skvělá hudba.

6
zdroj: http://titulky.net/wp-content/uploads/2015/08/AcXCaPRB037DZoZZ2cJzRSxrNBP-660×371.jpg

Grinch a Vánoční koleda jsou oba animované. Grinch je asi o trochu veselejší a hodí se, pokud se chcete zbavit předvánočního stresu. Vánoční koleda je oproti tomu trošku vážnější, promyšlenější, ale stejně pohodová. No a taky je už víc vánočnější, jak už napovídá název sám o sobě.

2
zdroj: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/7f/95/38/7f9538134ba2efde7727edbd348892cd.jpg

Samozřejmě nesmíme zapomenout i na Kevina (ze Sám doma) a Vánočního skřítka, kteří samozřejmě neodmyslitelně patří taktéž k této části roku.

4
zdroj: https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2010/12/s%C3%A1m_doma.jpg

Pokud chcete trochu té romantiky, tak určitě jedině hvězdně obsazenou Lásku nebeskou.

3
zdroj: http://www.iprima.cz/sites/default/files/image_crops/image_620x349/7/32555_laska-nebeska_image_620x349.jpg

Z českých filmů pak neodmyslitelně Tři oříšky pro Popelku a Pelíšky – protože, kdo z nás na ně o Vánocích nekouká – jsme přece Češi, ne? 😀

5
zdroj: http://www.pohadkar.cz/public/media/Tri_orisky_pro_Popelku/Tri_orisky_pro_Popelku_film.jpg

Po štědrém dnu Anděl páně a nebo, když se ještě nebudete chtít vzdát vánoční pohody, můžete si pustit sice detektivku, ale taky celkem oddechovou a vánoční Hercule Poirot: Krádež královského rubínu, to je spíš ale taková moje perlička na konec, spíš osobní věc, ne úplně klasický vánoční film 🙂

1
zdroj: http://1gr.cz/fotky/idnes/11/124/cl6/GRAe7869_andel4.jpg?v=9

 

Tak šťastné a veselé!

 

A já bych Báře chtěla na konec moc poděkovat a vy se určitě alespoň na něco z těchto 10 tipů podívejte 🙂

Miška


2 komentáře: „8.DEN: Nejlepší vanoční filmy

  1. Anděla Páně miluju! A Vánoční koledu mám letos v plánu a už se na ní moc těším. A určitě skouknu i spoustu dalšího. Za mě třeba k Vánocům patří i Vlasta Burian. Tak přeju hezké pokoukání!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s