Jak jsme zapálili první svíčku

V neděli se náš jídelní stůl změnil v malou dílnu. Ještě dopoledne jsme si došly pro svíčky do nedalekého zahradnictví, koupily jsme 4 světle červené a 4 metalicky červené, kdyby  nám náhodou některá při napichování na svícen praskla 🙂 A odpoledne jsme zajeli na chatu nasbírat nějaké přírodniny právě na ten adventní svícen.

A večer jsme se pustily s Martinkou do toho. Společně jsme vyzdobily adventní svícen, který jsme si loni koupili a sundali z něj ozdoby, abychom si ho mohly letos sami ozdobit. Zezadu jsme pomocí tavné pistole připevnily břečťan a pak začaly zdobit zbytek. Já jsem navrhla okraje, které nakonec zdobilo 8 (na každé straně 4) listů z mahonu (něco jako cesmína) s  nahoře nalepenými kuličkami (jakési bobule), zprava červené barvy a zleva žluté. Martinka navrhla zase prostředek, ten jsme se rozhodly, že bude nejmajestátnější. Nejvíce vepředu jsme upevnily velký netřesk, za něj 2 menší a 1 ořech, z jehož obou stran byly ještě kuličky pámelníku. Zbývaly už jen 2 mezery mezi svíčkami, a tak jsme vyzdobily každá jednu. Martinka tam naaranžovala 2 šištičky a já 1 menší smrkovou  větvičku. Na celý svícen jsme ještě sem tam přilepily šípek a bylo hotovo. Už stačilo jen napíchnout svíčky, které jsme ještě ozdobily badyánem, aby lépe vypadaly. Použily jsme nakonec jen ty světlé, protože jsme zjistily, že jsou již zespodu proděravěné, aby nepraskly, právě jak jsme se bály, a stejně se více hodily k těm šípkům 😀

Jak se nám svícen povedl posuďte sami:P1140830P1140829

Vyrobily jsme ještě 2 věnce, na které jsme měly koupené podestýlky, já jsem za pomoci Martinky dělala věnec na dveře z podestýlky z jedné strany seříznuté. Pomocí drátku jsem ho obalila tůjkou, poté připevnila 3 menší větvičky jiných stromů, 3 ořechy a bobulky jako na svícnu ještě se šípky a to vše bylo zase pěkně nastřídačku, tady máte výsledek:P1140833P1140834(3).

Martinka udělala ještě nádherný věnec, který dáme na hrob naší prababičce, za kterou pravidelně každý advent chodíme na hřbitov.

A teď ještě něco málo k naším tradicím. My adventní svíčky zapalujeme vždy ještě před večeří, kdy už sedíme u stolu, protože jsme 4, každý zapaluje jednu neděli a vždy ještě vybírá koledu, která se bude zpívat. Tentokrát zapaloval táta a na jeho přání jsme zpívali Narodil se Kristus pán.

Umíte tuto koledu? A jak je to se zapalování u vás doma?

Jinak ještě by mě zajímalo, kdy pro vás začíná advent, protože správně asi nedělí s první svíčkou, ale pro mě začíná až dnes s 1.políčkem (resp. pytlíčkem 🙂 ) z adventního kalendáře, tedy 1. prosince, tak to mi prosím dejte taky dole vědět.

Díky a pro dnešek čau

Miška

 

 

 


2 komentáře: „Jak jsme zapálili první svíčku

  1. Holky, musím vám pochválit nádhernou adventní výzdobu!!! Svícen i věnce se vám velmi povedly.Určitě si adventní dobu skvěle užijete 🙂 Přemýšlela jsem, kdy pro mě začínal Advent a usoudila jsem, že asi až na Mikuláše. Ten nám obvykle teprve přinesl adventní kalendáře a pak jsme jako děti měly hned 5 dobrůtek k dobru 😀 A letos taky přinese kalendář až Mikuláš. A ještě nás bude čekat jeho „dovýroba“, tak uvidíme 🙂 Užívejte pěkný Advent!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s