I pražáci mají, kam jít !!!

Někomu se může zdát Praha krásná díky její historii a památkám, někomu jinému zase jako zakouřené velkoměsto od aut a motorek. Pokud jste ten druhý případ jako já, zkusíme se dnes podívat, kam se dá i v Praze utéct za čistým vzduchem. Vydáme se totiž do Chuchelského háje. A tím se zase konečně vrátíme k tomu, co se dá dělat o víkendu, jak název blogu napovídá. Tak pojďte, vyrážíme !!!

Začneme sice na Branickém nádraží, které nevypadá moc optimisticky, ale my z něj radši rychle odejdeme a vydáme se směrem vzhůru na železniční most, po kterém ovšem vede i chodník a vlaky tudy jezdí, jen když je nějaká výluka. My jsme dokonce vlak na mostě opravdu potkali !!!

Vlak na Branickém železničním mostě
Vlak na Branickém železničním mostě
Branický železniční most
Branický železniční most

Po opuštění mostu nám zbývá najít vstup do háje, ale nejprve musíme podejít velkou silnici podchodem kousek za stanicí autobusu  „Malá Chuchle“, ke které dojdeme podél té silnice, kterou potřebujeme podejít. Za silnicí se vydáme ulicí „Pojezd“, která svůj název asi získala právem, protože projdeme podjezdem pod kolejemi a kousek za ní odbočíme doleva, kudy dojdeme do ulice „Zbraslavská“. Touto ulicí už vede naučná stezka a žlutá turistická značka, po kterých my půjdeme dál.

Žlutá turistická značka
Žlutá turistická značka

Tato stezka nás povede okolo kostela Panny Marie, až dojdeme do Chuchelského háje, kam se celou dobu chystáme. Začátek cesty přírodou začneme pěkným kopcem a po chvíli narazíme na odbočku vlevo k prameni.

Odbočka k Mariánskému prameni
Odbočka k Mariánskému prameni

U Mariánského pramene se můžete osvěžit (nevím jestli je pitný, tak myslím omytí obličeje), protože konec stoupání nás teprve čeká, to si pište 🙂

Mariánský pramen
Mariánský pramen

Po osvěžení se budeme muset vrátit zpátky na cestu a vydat se vzhůru, ale pokud se Vám nechce (jako mně) chodit celou dlouhou zatáčku, můžete si to zkrátit lesem tak, že odbočíte doleva a za chvíli narazíte na cestu, ze které jsme před chvílí odbočili do lesa.

Když budeme po této cestě pokračovat doleva, dojdeme za chvilku k první ohradě se zvířaty, protože nahoře na nás čeká Chuchelská minizoo. Jsou tady vidět:

Křepelky
Perličky
Daňci
Daňci
Mývali
Mývali
Jeleni a laně
Jeleni a laně
Sovičky
Sovičky   🙂

A mnoho dalších zvířat a zvířátek 🙂

A kdo už se dost vynadíval na místní faunu, může se zde na hřišťátku nasvačit, a pak pokračovat za mnou tentokrát kousek po cestě v Areálu zdraví, kde na nás jako první čekají hrazdy.

Hrazdy
Hrazdy

Teď už ovšem Areál zdraví musíme opustit, ale nebojte, pokud byste se sem chtěli ještě vrátit, napište mi to do komentářů a třeba se sem zase někdy spolu vypravíme 🙂 Dále tedy pokračujeme po lesní cestě, za chvíli po cestě mezi poli, až dojdeme na rušnou silnici na Barrandově, kde náš dnešní výlet ukončíme, ale nebojte se, kdo chce, tak ho ještě odvedu na autobusovou zastávku u místního aquaparku, kterým je mimochodem úplně úžasný 😀

Pole okolo cesty
Pole okolo cesty

Na zastávku se vydáme přes přechod, a co nejrychleji opustíme tuto velkou silnici tak, že zaplujeme do vilkové čtvrti, kterou přijdeme zadem k již zmiňovanému bazénu.

Tak a tady už Vás opravdu pro dnešek opustím. Doufám, že se Vám na dnešním výletu líbilo a, že se uvidíme zase u dalšího článku.

Tak čau příště …
Miška


4 komentáře: „I pražáci mají, kam jít !!!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s