Kam k vodě na opačné straně republiky – severu?

Protože vedra pokračují a určitě nejsou poslední, navštívili jsme další koupaliště, na které se můžete jít před horkem schovat i Vy. Tentokrát to bylo přírodní koupaliště Kristýna v severních Čechách. A abyste věděli, jak to tam vypadá a na co se můžete těšit, zodpovím Vám zase nějaké otázky a budete si moct udělat alespoň malý obrázek, jaké to tam asi je.

… a opět mi pomůže k objektivnosti Martinka  🙂

Je to cenově přístupné?

Míša: Myslím si, že určitě ano. Děti do 3 let neplatí vůbec, od 3 do 15 let pouze 15,- Kč a všichni nad 15 let 35,- Kč a doba, jakou tam budete, je pouze na Vás. A ti, co mají auto s sebou, si musí připlatit 40,- Kč za zaparkovaný vůz, takže taky skoro nic  🙂

Marťa: Jo, bylo to hodně levné a ani parkování nebylo drahé, ještě ke všemu to mají malé děti zdarma.

 

Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html
Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html

Jak se tam dá dostat?

Míša: Buďto již zmiňovaným autem přímo ke koupališti, nebo autobusem či vlakem do Hrádku nad Nisou, a pak na kole či pěšky asi 1 km na koupaliště (ale zase bez parkovného  :P)

Marťa: Buďto autem, nebo autobusem do Hrádku nad Nisou a pak to dojít pěšky či na kole.

Jaké je tam zázemí, co se týče sprch a záchodů?

Míša: Záchody jsou tam opravdu hezké, čisté, ale jediný problém byl to, že ve velkém horku, kdy jsme tam byli my, došel asi v polovině dne toaletní papír    😦 Sprchy byly vedle záchodů, ale nevím, zda nebyly placené, protože u Kristýny se nachází i kemp, takže možná byly určeny právě pro tyto hosty a pro hosty ke koupání byly nejspíš určeny sprchy venku.

Marťa: Ve vnitřních sprchách jsme vůbec nebyli a záchody jsou moc pěkné, ale venkovní sprchy jsou pěkně studené, ale pěkné.

Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html
Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html

Jaké je tam koupání a jsou tam i nějaké atrakce?

Míša: Voda je i v tomto horku příjemně osvěžující, dno někde klesá postupně, ale někde hodně zprudka, takže POZOR     :). A atrakce přímo ve vodě kromě mola, ze kterého se dá skákat, ale vylézt na něj není žádná sranda     ;), nejsou. My jsme si tam jako další atrakci chtěli za 50,- Kč půjčit nafukovací lehátko, ale přišli jsme se zeptat moc pozdě, takže už byla všechna rozpůjčovaná. Půjčit si tam můžete také lodičku či šlapadlo, ale opět je třeba si tam zajít hned ráno a zarezervovat si to na nějakou určitou hodinu, protože odpoledne mají už volno až na pozdní hodiny.

Marťa: Voda je tam čistá, ale ze začátku přijde studená. Můžete si tam půjčit lehátko za 50,- Kč či lodičku nebo šlapadlo. Jinak ve vodě je i plastové molo, na které se může vylézt, ale je pokaděné od kachen       😛

Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html
Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html

Pro koho je toto koupaliště na návštěvu dobré?

Míša: Já si myslím, že skoro pro všechny, kdo chce může se na písku či trávě opalovat, kdo se opalovat nechce může si lehnout do stínu pod vzrostlé stromy. Malé děti se můžou hrabat v písku u vody nebo lézt po prolízačkách, větší si můžou blbnout ve vodě a v lanovém centru a plavci si mohou krásně zaplavat. Pro ty, co se nechtějí jen koupat a opalovat, mám dobrou zprávu. Kristýnu lze také obejít, ale doporučuji jít ze strany od kempu, na druhé straně se dá projít, aniž byste museli znovu platit.

Marťa: Pro všechny věkové kategorie od malých dětí po seniory.

Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html
Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html

A nakonec jaká tam je možnost najezení?

Míša: To je to, co mě tady moc potěšilo. Není zde jen bufetová klasika, ale i třeba pizzerie, kterou jsme navštívili a moc jsme si tam pochutnali  🙂  A odpoledne jsme si tam dali i nanuka, takže o jídlo není nouze      😉

Marťa: Je to dobré, mají tam i normální jídla nejen všechno smažené, například pizzu, těstoviny nebo špagety.

Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html
Zdroj: http://www.autocampkristyna.cz/index.html

Tak a máte tady přiblížené další koupaliště. Pokud jste ho navštívili, napište mi, jak se Vám tam líbilo a pokud se tam vypravíte díky tomuto článku, napište mi, co Vás tam zaujalo, proč se tam vypravit. A zkuste mi schválně napsat odpovědi na nějaké z otázek z článku a další tipy na koupaliště či bazény tentokrát od Vás, o kterých byste třeba chtěli článek.

… tak čau příští týden u tentokrát kraťoučkého článku     😀

P.S.: Znovu děkuju Martince za spolupráci        🙂 🙂


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s