Sladké překvapení ve zvířátku

Máte mladšího sourozence, dítě nebo nějakého dětského kamaráda a nevíte, čím ho obdarovat na Den Dětí? Mám tady pro Vás jeden jednoduchoučký typ na dárek a všechno, co k tomu budete potřebovat je kulatý obal od taveného sýra (například sýr Veselá kráva), barevné papíry, čtvrtku, nůžky, lepidlo, lepící pásku, pravítko, krepový papír a fixy. Vyrábět dneska budeme zvířátka, v jejichž tlamičce pak dětský obdarovaný nalezne sladké překvapení   🙂

Já Vám teď dám návrh na výrobu žabičky:

1. Vezměte si kulatý obal od sýru a na zelený papír si obkreslete jeho vrchní stranu, tu pak vystřihněte a nalepte na svrchní stranu.

P1130597P1130599

2. Na delší straně zeleného papíru si vyznačte pruh široký tak, jako strana spojující vrchní a spodní část krabičky, vystřihněte si ho, pak ho rozstřihněte napůl a přilepte (já jsem to nerozstřihla, a pak se mi to špatně rozřezávalo, protože, aby mohla žabka pusu otevírat, musí se dá krabička také otevírat).

P1130602 P1130604

3. Krabičku si otevřete tak, aby Vám z ní vznikly 2 kusy a pomocí izolepy ji zevnitř slepte, tam kde ji slepíte bude mít zadek hlavy a u mě je to tak, že zadek je tam, kde mi nevystačil vystřižený proužek z minulého kroku.

P1130606

4. A teď už se pusťte do vyzdobování. Já jsem oči žabky jsem vytvořila pomocí 2 kruhů vystřižených ze čtvrtky. Ty jsem poté nastřihla z jedné strany ke středu a slepila je tak, že vytvořily kornoutky. Do kornoutků jsem pomocí izolepy nalepila kuličku z krepového papíru obmotanou lepenkou, aby držela. A toto všechno jsem nalepila pomocí lepidla a lepenky na vrchní stranu již připravené žabky tak, aby zorničky z krepáku směřovaly dopředu.

P1130600 P1130601 P1130607 P1130608

5. Při konečném kroku jsem nakreslila fixou nos jako 2 tečky a do vrchního dílu jsem zevnitř přilepila jazyk z červeného papíru, na který jsem taky fixou nakreslila mouchu.

P1130609

6. A žabka je hotová, už zbývá do ní jen vložit nějaké oblíbené bonbonky a žabka může putovat 01/06 k děťátku, tato žabka nalezne svůj cíl u mojí sestřičky 🙂

P1130700

A jako druhé zvířátko na ukázku jsem zvolila lva, který má ale dost podobný postup jako žabka:

1. Vezměte si kulatý obal od sýru a na oranžový papír si obkreslete jeho vrchní stranu, tu pak vystřihněte a nalepte na svrchní stranu. Na delší straně oranžového papíru si vyznačte pruh široký tak, jako strana spojující vrchní a spodní část krabičky, vystřihněte si ho, pak ho rozstřihněte napůl a přilepte.

P1130701

2. Krabičku si otevřete tak, aby Vám z ní vznikly 2 kusy a pomocí izolepy ji zevnitř slepte, tam kde ji slepíte bude mít zadek hlavy a u mě je to tak, že zadek je tam, kde mi nevystačil vystřižený proužek z minulého kroku (mně u sebe půlky držely, takže jsem tento krok tentokrát vynechala). A teď už se pusťte do vyzdobování. Já jsem tentokrát vystřihla z  oranžového papíru tlustý proužek a na vrchní straně jsem vystříhala trojúhelníčky, do mezer mezi trojúhelníčky jsem nalepila o něco větší trojúhelníky ze žlutého papíru a to společně nalepila zezadu krabičky.

P1130702P1130703

3. Dále jsem si vystřihla ze čtvrtky 2cm tlustý pruh a v jeho délce jsem ho po každém centimetru nastřihla do šířky 1cm. Tím mi vznikly čtverečky a já jsem každý druhý ustřihla a vzniklé „cimbuří“ použila jako zuby, které jsem nalepila do krabičky na přední straně tak, aby mi do sebe zapadaly.

P1130704P1130705

4. A teď už je lev hotový, oči jsem mu dodělala jako žabce, akorát menší a se zornicemi nakreslenými jen fixou a nosík jsem mu dokreslila také fixkou.

P1130707

5. Už ho stačí jen naplnit bonbony a poslat dál, tenhle nebude pro dítě, ale pro mou maminku, která má začátkem června narozeniny 🙂

P1130706

Přeji hodně zdaru při tvoření a napište mi jakým zvířátkem jste Vy obdarovali nějakéto děťátko ve Vašem okolí 🙂


4 komentáře: „Sladké překvapení ve zvířátku

  1. Ahoj Míšo, super stránky. Kam se na tebe hrabouněkteří dospělí. Určitě využiju Tvé nápady na tvoření s dětmi ve škole při výtvarce. Děkuju. Šárka, Vlašim

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s